Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

BenQ-Siemens EL71

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
BenQ-Siemens
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 240 x 320
Dzwonki: MP3  
Komunikacja: Bluetooth  

Opis

BenQ-Siemens EL71 to aparat typu slider, którego sprzedaż rozpoczęła się w 2006 roku. Urządzenie charakteryzuje się dobrej jakości ekranem o wielkości 2 cali, pracującym w rozdzielczości 240 x 320 pikseli (256 tys. kolorów).  Na tak dobrym wyświetlaczu  motywy i aplikacje wyglądają rewelacyjnie.

Projekt stylistyczny aparatu wygląda nowocześnie, jednak bardzo przypomina urządzenia fińskiej Nokii. Telefon dostępny jest tylko w kolorze srebrnym. Co więcej –  opinie o klawiaturze zastosowanej w BenQ-Siemens EL71 są przeciętne. Nie jest to z pewnością najwygodniejsze rozwiązanie, jakie można było zaprojektować.

Niestety aparat pracuje tylko w standardzie GSM, więc o rozmowach wideo czy dostępie do szybkiego Internetu 3G, można zapomnieć. Do komunikacji między telefonami można używać Bluetooth. Dodatki zawarte w BenQ-Siemens EL71 to m.in. aparat o rozdzielczości 1,3 megapiksela wraz z lampą LED, odtwarzacz muzyczny (MP3, AAC, WAV) oraz przeglądarka internetowa. Zabrakło za to radia FM.

Mimo sporej liczby opcji oraz ładnego wyglądu opinie o BenQ-Siemens EL71 nie są rewelacyjne – problemem jest awaryjność urządzania, którą opisują internauci. Niektórzy zgłaszają, że podczas kilkumiesięcznego użytkowania mieli nawet kilka awarii m.in. oprogramowania. Właśnie z tego powodu BenQ-Siemens EL71 jest urządzeniem, które można kupić bardzo tanio. Uważać trzeba jednak na wyeksploatowane egzemplarze.