Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

BenQ-Siemens EF91

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
BenQ-Siemens
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 240 x 320
Dzwonki: MP3  
Komunikacja: Bluetooth  

Opis

Model EF91 to urządzenie o składanej w połowie obudowie pracujący w  standardzie GSM i UMTS. Jego premiera miała miejsce w 2006 roku i jak większość urządzeń BenQ-Siemens z tamtego okresu posiadał 2-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 240 x 320 pikseli.

Dodatki takie jak aparat fotograficzny w BenQ-Siemens EF91 robią niezłe wrażenie – urządzenie posiada matrycę o rozdzielczości 3,15 megapikseli, co w momencie premiery (2006 r.) było wynikiem znakomitym. Drugi wyświetlacz wykonano w technologii OLED, co przekłada się na wyższą jakość obrazu niż w przypadku matryc CSTN. Dodatkowy ekran pracuje w rozdzielczości 96 x 64 pikseli i wyświetla 65 tys. kolorów.

Telefon pracuje na autorskim systemie operacyjnym, więc nie ma szans na rozszerzanie funkcjonalności BenQ-Siemens EF91 w sposób zadowalający. Urządzenie posiada wsparcie dla języka Java, więc motywy i aplikacje mogą być instalowane, jednak nie ma szans na doinstalowanie tak wielu programów jak w przypadku urządzeń opartych na Symbianie. Do łączności między telefonami i akcesoriami można wykorzystywać standard Bluetooth. Funkcja rozmów wideo możliwa jest dzięki kamerze VGA umieszczonej pod wyświetlaczem.

Opinie o BenQ-Siemens EF91 są podzielone. Bez wątpienia sporo negatywnych opinii wiąże się z brakiem zaufania do marki oraz wysoką awaryjnością urządzeń powstałych przed przejęciem oddziału telefonicznego Siemensa przez Benq. Niestety również po zmianie właściciela urządzenia BenQ-Siemens nie stały się przykładem niesamowicie solidnych aparatów.