Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

BenQ-Siemens EF51

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
BenQ-Siemens
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 120 x 128
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth  

Opis

BenQ-Siemens ma opinie producenta telefonów dość klasycznych – nie szokuje ani designem ani wyjątkowymi funkcjami. Na przestrzeni lat pojawiło się jednak kilka ciekawych, nietypowych aparatów tej firmy. Jedną z takich konstrukcji jest BenQ-Siemens EF51, którego dodatki nie szokują, jednak stylistyka - już tak.

Cechą charakterystyczną urządzenia jest nietypowa obudowa – po złożeniu urządzenie wygląda jak odtwarzacz muzyczny – posiada przyciski do przewijania i pauzowania utworów. Ekran o wielkości 2,2 cala jest idealnym kwadratem – ma wielkość 40 na 40 mm i działa w rozdzielczości 120 x 128 pikseli wyświetlając 256 tys. kolorów. Taki rozmiar jest bardzo nietypowy dla telefonów i bardziej przypomina odtwarzacz mp3. Co więcej – z racji nietypowej rozdzielczości motywy i aplikacje na BenQ-Siemens EF51 nie są tak łatwo dostępne, jak na inne telefony wydane w tamtym czasie.

Opinie o wyposażeniu BenQ-Siemens EF51 są całkiem pozytywne – telefon posiada aparat (1,3 mpix), Bluetooth, złącze kart pamięci (miniSD) oraz radio. Oczywiście jednym z najważniejszych funkcji jest odtwarzacz muzyczny wspierający formaty MP3, WMA i AAC. Urządzenie zostało wyposażone również w sterownik 3D surround sound, jednak zabrakło złącza jack 3,5 mm. Bateria o pojemności 870 mAh pozwala na dość długi czas pracy – łączy czas rozmów to aż 4 godziny, a urządzenie będzie czuwać przez 200 godzin.