Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

BenQ-Siemens E72

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
BenQ-Siemens
System operacyjny: Windows Mobile
Wyświetlacz: 240 x 320
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth Wi-Fi  

Opis

BenQ-Siemens swoim modelem EL72 próbowało wejść w segment telefonów biznesowych. Urządzenie posiada szereg funkcjonalności, które czynią z niego zaawansowany telefon.

Z jednej strony urządzenie posiada niezły wyświetlacz, aczkolwiek jego parametry nie robią wrażenia – 2-calowy ekran TFT wyświetla 65 tys. kolorów i pracuje w rozdzielczości 240 x 320 pikseli. Dziś w dobie dotykowych wyświetlaczy, ten zastosowany w Benq-Siemens może wydawać się niezbyt zaawansowany, jednak spełnia swoje zadanie.

Jak na telefon typu biznesowego, urządzenie posiada niezbyt mocny procesor taktowany na 260 MHz i 64 MB RAM. Pamięć wewnętrzna ma pojemność 128 MB i można ją rozszerzyć kartą microSD. BenQ-Siemens EL72 miał swoją premierę w 2007 roku, więc łatwo było odnaleźć wiele smartphone’ów wydanych w tym czasie dysponujących procesorami nawet taktowanymi na 500 Mhz. Windows Mobile 6 to system operacyjny wymagający dość mocnej platformy, tym bardziej że motywy i aplikacje można doinstalowywać. BenQ-Siemens EL72 pod względem płynności działania nie robi spektakularnego wrażenia i opinie wśród użytkownika na ten temat nie są zbyt dobre.

Dodatki w BenQ-Siemens EL72 takie jak WiFi, dostęp do MSN, odtwarzacz mp3 i wideo, czynią z niego telefon dość zaawansowany technologicznie. Zabrakło jednak ostatecznego szlifu i dopracowania całości konstrukcji – urządzenie posiada niezbyt nowoczesny aparat (2 mpix), słaby procesor i mało pamięci operacyjnej RAM.