Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

BenQ-Siemens E71

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
BenQ-Siemens
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 240 x 320
Dzwonki: Polifoniczne Dzwonki-video MP3  
Komunikacja: Bluetooth  

Opis

Model E71 miłośnikom telefonii komórkowej kojarzy się z multimedialną Nokią E71 z klawiaturą QWERTY, która swoją premierę miała w 2008 roku. To jednak nie popularna fińska marka wprowadziła po raz pierwszy telefon tak nazwany. W połowie 2006 roku do sprzedaży wszedł BenQ-Siemens E71 – telefon o klasycznej budowie, w niczym nie przypominający konstrukcji Nokii.

Opisywany aparat jest przeciwieństwem fińskiej konstrukcji – jest niewielki (104 x 46 x 15 mm, 80 g) i nie posiada klawiatury QWERTY. Pod względem stylistycznym stara się wprowadzić nutkę kontrowersji do klasycznej linii producenta. Cechą charakterystyczną tego modelu są wypukłe przyciski. Duży ekran o wielkości 2,1 cala robi dobre wrażenie, szczególnie że pracuje w rozdzielczości 240 x 320 pikseli i jest w stanie wyświetlać aż 256 kolorów. Inne dodatki zastosowane w BenQ-Siemens E71 nie robią już tak dobrego wrażenia – aparat ma zaledwie 1,3 mpix, a odtwarzacz muzyczny nie może być w pełni wykorzystany, gdyż telefon nie posiada złącza typu jack 3,5 mm do podłączenia dowolnych słuchawek.

BenQ-Siemens E71 posiada możliwość instalacji aplikacji typu JAVA, więc motywy i aplikacje można pobierać za pośrednictwem WAP-u. Do przeglądania Internetu można wykorzystać zarówno GPRS jak i EDGE.

Bateria o pojemności 730 mAh może wywoływać tylko pozytywne opinie. Dzięki niej BenQ-Siemens E71 jest w stanie pracować na 390 godzin natomiast prądu w akumulatorach wystarczy na ponad 6 godzin rozmowy.