Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

BenQ-Siemens E61

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
BenQ-Siemens
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 128 x 160
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja:  

Opis

W marcu 2006 roku BenQ-Siemens przeprowadziło prawdziwą ofensywę na rynku telefonii, prezentując wiele nowych modeli. Jednym z nich był telefon E61 – urządzenie o klasycznej budowie z 1,8 calowym wyświetlaczem (rozdzielczość 128 x 160, TFT, 65 tys. kolorów) i standardowym rozkładem przycisków.

BenQ-Siemens E61 nie było najbardziej zaawansowanym technologicznie telefonem, jaki wówczas miał premierę. Przyglądając się jego specyfikacji technicznej łatwo dochodzi się do wniosku, że to urządzenie niskobudżetowe, mające trafić w gusta osób szukających nieźle wyglądającego telefonu za stosunkowo niską cenę. Z tego powodu aparat zastosowany w telefonie ma tylko rozdzielczość VGA, a pamięć wewnętrzną ograniczono do 1 MB. Na szczęście można ją rozszerzać dzięki karcie pamięci miniSD.

Do komunikacji internetowej wykorzystywać można tylko GPRS o szybkości maksymalnie 48 kb/s. Dodatki dostępne w wielu telefonach tej marki, do BenQ-Siemens E61 nie trafiły – zabrakło np. Bluetooth, radia czy obsługi Java. Właśnie z tego powodu motywy i aplikacje nie są dostępne dla tego modelu. Możliwe jest za to korzystanie z odtwarzacza mp3, stopera oraz organizera.

Pozytywne opinie o BenQ-Siemens E61 wydać mogą tylko osoby nie poszukujące telefonu z funkcjami multimedialnymi. Wszyscy inni dojdą do wniosku, że jest to telefon niekompletny, któremu sporo brakuje, szczególnie w zakresie komunikacji.