Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

BenQ-Siemens CL71

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
BenQ-Siemens
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 176 x 220
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth  

Opis

BenQ-Siemens CL71 to przedstawiciel telefonów typu slider – posiada wysuwaną klawiaturę alfanumeryczną. Układ przycisków jest klasyczny, a do poruszania się po menu używać można trackpointa lub przycisków. Dzięki klasycznej konstrukcji jest to urządzenie proste w obsłudze i nie powinno sprawić problemu nawet mniej doświadczonym użytkownikom. Telefon ma wymiary 97 x 46.5 x 17.8 mm i waży 115 g jest więc aparatem o przeciętnych gabarytach, które nie powinny przeszkadzać nikomu. Również ekran dla każdego powinien być czytelny – ma rozdzielczość 176 x 220 pikseli i jest w stanie wyświetlać aż 256 tys. kolorów.

Jak większość telefonów tego producenta zaprezentowanych w 2006 roku, dodatki w BenQ-Siemens CL71 ograniczają się do aparatu o rozdzielczości 1,3 mpix, Bluetooth oraz złącza kart (microSD). Pamięć wewnętrzna to zaledwie 24 MB, więc chcąc zainstalować gry, motywy i aplikacje i przechowywać muzykę, trzeba rozszerzyć pamięć BenQ-Siemens CL71 kartą.

Bateria o pojemności 750 mAh nie charakteryzuje się porażającą wydajnością – pozwala na zaledwie 2 godziny i 20 min rozmów na jednym ładowaniu, a czas czuwania to 170 godzin. Opinie o długości działania BenQ-Siemens CL71 nie mogą być więc dobre. Telefon można wykorzystywać jako przenośny odtwarzacz muzyczny (MP3, AAC, WMA) i radio. Niestety projektanci nie zastosowali złącza 3,5 mm, które umożliwiałoby wykorzystywanie standardowych słuchawek muzycznych.