Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

BenQ-Siemens CF61

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
BenQ-Siemens
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 128 x 160
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth  

Opis

Na stylowe telefony typu klapka jest zawsze wzięcie. Nic więc dziwnego, że niemal każdy producent stara się mieć jakieś atrakcyjnie wyglądające urządzenie tego typu. Przykładem takiego sprzętu jest BenQ-Siemens CF61 – zaprezentowany w 2006 roku telefon działający w zakresie fal GSM.

BenQ-Siemens CF61 wyróżnia się schludnym, klasycznym wyglądem oraz wygodnym rozłożeniem przycisków. Niska waga (99 g) czyni z niego całkiem poręczne urządzenie. Co ciekawe – przednią część obudowy można łatwo wymieniać. Umieszczony na klapce wyświetlacz typu CSTN (96 x 64 pikseli) prezentuje podstawowe informacje, dzięki czemu nie trzeba otwierać telefonu by sprawdzić która jest godzina. Wewnętrzny ekran został wykonany w technologii TFT – ma 1.8 cala i pracuje w rozdzielczości 128 x 160 pikseli.

Dodatki nie są mocną stroną BenQ-Siemens CF61 – telefon posiada niskiej jakości aparat 1,3 mpix oraz niewielką liczbę pamięci wewnętrznej (1,5 MB). Chcąc zainstalować motywy i aplikacje na BenQ-Siemens CF61 trzeba dokupić kartę microSD. Te na szczęście nie są drogie, więc zwiększenie pojemności telefonu o 1 GB może kosztować nawet ok. 20 zł.

W menu telefonu odnajdziemy kilka gier, odtwarzacz muzyczny, Bluetooth oraz organizer. Wsparcie dla technologii Java (MIDP 2.0) pozwala na instalację nowy gier przygotowanych dla telefonów z ekranem 128 x 160 pikseli. Bateria o pojemności 750 mAh nie należy do najbardziej pojemnych, jednak gwarantuje ok. 3 godzin łącznego czasu rozmów i ok. 225 godzin czasu czuwania, co jest wynikiem dość przyzwoitym. Opinie o BenQ-Siemens CF61 można uznać za dość dobre.