Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

BenQ-Siemens C81

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
BenQ-Siemens
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 132 x 176
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth  

Opis

BenQ-Siemens w 2006 roku wypuścił klasycznie wyglądający telefon pracujący w technologii 2G (GSM 900, 1800 i 1900). Stonowany projekt stylistyczny łączy się z równie stonowanym doborem elementów wyposażenia telefonu. Ekran ma 1.8 cala i wykonano go w technologii TFT. Wyświetlacz pracuje w niskiej rozdzielczości 132 x 176 pikseli, jednak jest w stanie prezentować aż 256 tys. kolorów.

Pamięć wewnętrzna to 23 MB i można ją rozszerzyć kartą MMC. Zapewne nie jeden użytkownik będzie musiał dokonać zakupu odpowiedniego nośnika pamięci, gdyż chcąc wzbogacić BenQ-Siemens C81 o nowe motywy i aplikacje, pamięci może zabraknąć.

Dodatki BenQ-Siemens C81 to m.in. funkcjonalności internetowe. Z siecią łączyć można się za pomocą GPRS-u oraz EDGE. Zabrakło niestety wsparcia dla technologii HDSPA czy też złącza WiFi. Telefon nie posiada również szczególnie dobrego aparatu o rozdzielczości 1,3 mpix, więc fotografie mogą mieć maksymalną wielkość 1280 x 1024 pikseli. Z pewnością BenQ-Siemens C81 nie może być używany do uwieczniana ważnych chwil z życia użytkownika. W pełni funkcjonalny jest za to odtwarzacz mp3.

Opinie o BenQ-Siemens C81 mimo kilku lat od premiery telefonu, nadal są całkiem dobre. Użytkownicy chwalą solidność konstrukcji i klasyczną prezentację, choć niejednemu brakuje chociażby większego wyświetlacza.