Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Alcatel OT Max db

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Alcatel
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 96 x 32
Dzwonki: Monofinczne  
Komunikacja:  
Instrukcja: Pobierz

Opis

Alcatel OT Max db to telefon dla ludzi lubiących elektroniczną prehistorię. Jego zewnętrzny widok już budzi współcześnie rozbawienie. Pojawił się na rynku w roku 2000 a to mówi już wiele. Czas czuwania baterii to w podstawowej wersji 130 godzin, rozmowy 4 godziny. Ciekawostką jest możliwość włożenia zwykłych baterii AA.

Mały monochromatyczny wyświetlacz sprawia że coś takiego jak motywy na Alcatela OT Max db nie istnieją. Myślę że z trudem napisze się na nim wiadomość tekstową. Obsługuje zakres GSM 900/1800, zegarek z budzikiem to jedyne opcje które można w nim ustawić. Kolejna sprawa to brak jakiejkolwiek pamięci własnej. Jedyne miejsce gdzie można zapisać numer telefonu to karta SIM. W związku z tym nie ma żadnej gry na Alcatela OT Max db, których na tak małym wyświetlaczu nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić. Kolejna sprawa to dzwonki na Alcatela OT Max db, niestety skazani jesteśmy na monofonię, nic ponadto co fabrycznie umieścił w modelu producent. Szukając w sieci informacji o tym modelu ku mojemu zaskoczeniu odkryłem że Alcatel OT Max db ma pozytywne opinie. Jednak jest to model stary który w niczym nie może się mierzyć ze współczesnymi telefonami.

Otóż prawie każdy post na temat telefonu Alcatel OT Max db zaczyna się następującymi słowami: „to był mój pierwszy telefon”. Osnuty jest wielkim sentymentem, jednak świat rozprawia się z elektronicznymi urządzeniami bezwzględnie i prawda jest taka że po kilku może kilkunastu latach stają się o wiele mniej użyteczny. Ostatnia kwestia jeśli chodzi o telefon Alcatel OT Max db to cena. Moim zdaniem jest bezcenny, bo ciężko przeliczyć wartość sentymentów. Jeszcze nie słyszałem aby ktoś hobbystycznie kolekcjonował stare telefony, ten jednak byłby rarytasem w kolekcji.