Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Alcatel OT Max

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Alcatel
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 96 x 32
Dzwonki: Monofinczne  
Komunikacja:  

Opis

Alcatel OT Max to telefon dla ludzi lubiących elektroniczną prehistorię. Jego zewnętrzny widok już budzi współcześnie rozbawienie. Pojawił się na rynku w roku 1998 a to mówi już wiele. Czas czuwania baterii to w podstawowej wersji 70 godzin, rozmowy 3 godziny. Ciekawostką jest możliwość włożenia zwykłych baterii AAA.

Mały monochromatyczny wyświetlacz sprawia że coś takiego jak motywy na Alcatela OT Max nie istnieją. Myślę że z trudem napisze się na nim wiadomość tekstową. Obsługuje jedynie sieć GSM 900, zegarek z budzikiem to jedyne opcje które można w nim ustawić. Kolejna sprawa to brak jakiejkolwiek pamięci własnej. Jedyne miejsce gdzie można zapisać numer telefonu to karta SIM. W związku z tym nie ma żadnej gry na Alcatela OT Max, których na tak małym wyświetlaczu nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić. Kolejna sprawa to dzwonki na Alcatela OT Max, niestety skazani jesteśmy na monofonię, nic ponadto co fabrycznie umieścił w modelu producent. Szukając w sieci informacji o tym modelu ku mojemu zaskoczeniu odkryłem że Alcatel OT Max ma pozytywne opinie. Jednak jest to model stary który w niczym nie może się mierzyć ze współczesnymi telefonami.

Otóż prawie każdy post na temat telefonu Alcatel OT Max zaczyna następujący opis: „to był mój pierwszy telefon”. Osnuty jest wielkim sentymentem, jednak świat rozprawia się z elektronicznymi urządzeniami bezwzględnie i prawda jest taka że po kilku może kilkunastu latach stają się śmieciem. Ostatnia kwestia jeśli chodzi o telefon Alcatel OT Max to cena. Moim zdaniem jest bezcenny, bo ciężko przeliczyć wartość sentymentów. Jeszcze nie słyszałem aby ktoś hobbystycznie kolekcjonował stare telefony, ten jednak byłby rarytasem w kolekcji.