Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Alcatel OT 501

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Alcatel
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 96 x 49
Dzwonki: Polifoniczne  
Komunikacja:  

Opis

Alcatel OT 501 to klasyczny telefon, pojawił się w 2000 roku, w związku z tym nie należy oczekiwać po nim rewelacji. Jak na swoje czasy posiadał duży choć monochromatyczny wyświetlacz 96x49 pikseli. Do tej pory można znaleźć w sieci proste aczkolwiek ciekawe motywy na telefon Alcatel OT 501.

W wielu aspektach przypomina model OT 500 jednak ma zdecydowanie uboższą pojemność książki telefonicznej bo tylko 500 pozycji. Bateria niklowo – wodorkowa utrzymuje telefon w stanie czuwania 220 godzin i pozwala rozmawiać przez 270 minut. Mimo tego że producent zapewnia że gry na Alcatel OT 501 są jak najbardziej dostępne nie spodziewałbym się po nich zbyt wiele. Oczywiście można wysłać wiadomość tekstową napisaną za pomocą słownika T9 lecz nie znam osobiście nikogo kto by skusił się na telefon przez słownik lub budzik. W tym modelu zastosowano ciekawe rozwiązanie nawigacji, mianowicie jest to joystick. Jednak w przypadku modelu Alcatel OT 501 opinie są podzielone, gdyż wielu internautów narzeka na częstą awaryjność tego rozwiązania.

Można ściągnąć dzwonki na Alcatel OT 501 i cieszyć się z ich polifonicznego brzmienia jedynie za pomocą WAP, bo zasadniczo na tym kończą się multimedialne możliwości tego telefonu. W przypadku modelu Alcatel OT 501 na tym kończę opis, jeśli ktoś szuka telefonu do rozmów, to ten model może być. W swoim czasie mógł być atrakcyjny jeśli ktoś lubi prostotę i funkcjonalność. Nie jest już wspierany przez producenta w związku z tym można go dostać tylko w komisie lub na aukcjach w sieci 30 złotych za Alcatel OT 501 plus cena nowej baterii. I nie jest źle.