Wyniki sprzedaży za Q1 2013 - Samsung w dalszym ciągu na prowadzeniu

Krzysztof Król
0Komentarzy

Znany serwis IDC opublikował właśnie raport dotyczący rynku smartfonów za pierwszy kwartał tego roku. Wyniki nie powinny nikogo zdziwić. Widać jednak, że to nie koniec mobilnej ekspansji ponieważ sprzedaż z miesiąca na miesiąc jest co raz większa. Według danych zebranych przez IDC w Q1 2013 sprzedało się łącznie 418,6 miliona urządzeń mobilnych, z czego aż 216,2 miliona to smartfony (dokładnie 51,6 procent rynku). Dla porównania w pierwszym kwartale zeszłego roku mieliśmy do czynienia z 402,4 miliona urządzeń. Nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiemy, że prym w dalszym ciągu wiedzie koreański Samsung.

Jego udział w rynku to dokładnie 32,7 procent (smartfony) i 27,5 procent (wszystkie rodzaje telefonów). Warto też wspomnieć, że gigant w porównaniu z pierwszym kwartałem 2012 sprzedał aż o 60,7 procenta więcej urządzeń mobilnych. Na drugim miejscu z wynikiem 17,3 procent (łącznie 37,4 miliona urządzeń) uplasowali się Amerykanie z Cupertino. W przypadku Apple wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem ubiegłym był niewielki.

Jeśli jednak wziąć pod uwagę wszystkie rodzaje telefonów to na drugie miejsce wychodzi Nokia z wynikiem 61,9 miliona sprzedanych egzemplarzy i łącznym udziałem w rynku 25,1 procent. Ostatnie miejsce na podium przypadło LG. Firma ta sprzedała łącznie 10,3 miliona urządzeń z serii Optimus. Dla porównania, w zeszłym roku było to około 4,9 miliona. Czy ta tendencja utrzyma się przez kolejne miesiące? Biorąc pod uwagę nasycenie rynku, sprzedaż może zacząć utrzymywać się na stałym poziomie.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze