Vivo Xplay - konkurencja dla Galaxy S4 i HTC One za połowę ceny

Krzysztof Król
0Komentarzy

Czyżby na rynku w niedługim czasie miałby pojawić się kolejny smartfon z ekranem o rozdzielczości 1080p? I tak, i nie. Otóż mało znana w naszym kraju, chińska firma Vivo już wkrótce rozpocznie sprzedaż modelu Xplay. Ten nietypowy phablet, bo ciężko nazwać to urządzenie standardowym smartfonem ma stanąć w szranki z najlepszymi konkurentami na rynku. Zdaniem twórców Xplay będzie zdecydowanie lepszy pod każdym względem.

To przede wszystkim ze względu na zastosowanie wysokiej klasy komponentów oraz doskonałego wykonania. To ostatnie raczej nie kojarzy nam się z produktami wytwarzanymi w Państwie Środka. Niezwykle zgrabna, bo mierząca zaledwie 7,99mm obudowa zmieści między innymi 5,7-calowy ekran dotykowy zdolny wyświetlić obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), niezwykle wydajny układ Qualcomm Snapdragon 600 quad-core SoC 1,7GHz, 2GB pamięci RAM oraz układ graficzny Adreno 320.

Użytkownik będzie mógł wybierać spośród dwóch wersji - 16GB oraz 32GB. Całość zaś zasili niezwykle pojemna bateri (3400 mAh). To nie koniec! Na pokładzie znajdziemy także 13-megapikselową kamerę umieszczoną z tyłu (przesłona F/2.2 oraz doświetlająca dioda LED) oraz 5-megapikselową z przodu. Nie zabraknie także modułów WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth, GPS oraz radia FM i wsparcia dla technologii NFC. Preinstalowany system operacyjny to Android w wersji 4.2 Jelly Bean. Vivo Xplay wyceniony został na kwotę niespełna 3000 juanów, czyli około 1550zł. Biorąc pod uwagę ceny konkurencji (Samsung Galaxy S4, HTC One czy Sony Xperia Z) możemy być pewni, że chiński phablet okaże się hitem!


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze