Sony Xperia Z Ultra - 6,4-calowy następca flagowej Xperii Z zaprezentowany!

Krzysztof Król
0Komentarzy

Smartfon Sony Xperia Z to niekwestionowany his sprzedaży. Ten flagowy model japońskiego producenta rozchodzi się niczym ciepłe bułeczki. Trudno się dziwić - design przyciąga wzrok, jakość wykonania zachwyca, a parametry techniczne robią ogromne wrażenie. Urządzenie to dodatkowo jest w pełni wodoodpornie i nie straszne mu upadki, zanurzenia, czy zabrudzenia. Nie wygląda przy tym, jak narzędzie w składzie budowlanym, a raczej jak elegancki notatnik bogatego biznesmena. Sony postanowiło pójść za ciosem i właśnie zaprezentowało następcę, model Xperia Z Ultra.

 

 

 

Na wstępie trzeba nadmienić, że smartfon ma zostać wyposażony w ekran o przekątnej 6,4-cala. Niestety dla wielu użytkowników to już lekka przesada, gdyż urządzenie niebezpiecznie zbliża się wielkością do popularnych tabletów. Wymiary mogą spowodować znaczną utratę wygody obsługi. Pod maską Xperii Z Ultra znajdziemy procesor z serii Snapdragon 800 quad-core 2.2GHz. Wspomniany wcześniej ekran wykonany został w technologii TFT Triluminos (barwy są bardziej nasycone i lepiej odwzorowane) i wyświetli obraz w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli.

  


 

 

Ponadto do dyspozycji dostaniemy aż 2GB pamięci RAM i 16GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia poprzez karty microSD do 64GB. Wymiary urządzenia to dokładnie 18,94cm x 9,22cm x 6,5mm. Sugerowana cena detaliczna również jest już znana. W Europie ma wynieść równowartość 719 euro. Przewidywana premiera rynkowa ustalona została na trzeci kwartał tego roku.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze