Sony Xperia Z - 4,6 milionów sprzedanych egzemplarzy w zaledwie 40 dni

Krzysztof Król
0Komentarzy

Po odłączeniu się mobilnego oddziału Sony od spółki SonyEricsson na rynek trafiła odświeżona seria smartfonów z serii Xperia. Flagowym modelem jest obecny od niespełna dwóch miesięcy Xperia Z. Japońska firma przy jego produkcji postawiła przede wszystkim na najwyższą jakość wykonania, niebanalny design i świetne parametry. To wszystko przełożyło się na doskonałe wyniki sprzedaży.

 

Według analityków Sony Xperia Z w przeciągu 40 dni od daty premiery sprzedała się w ilości około 4,6 miliona egzemplarzy. Wynik robi wrażenie! Konkurencja w postaci HTC z modelem One oraz LG z Optimus G pro nieco zaspała, gdyż wspomniane smartfony zaprezentowano dopiero miesiąc po wprowadzeniu do sprzedaży flagowego Sony.

 

Przypomnę tylko, że Xperia Z może pochwalić się wodoszczelną obudową, czterordzeniowym układem CPU oraz ekranem wysokiej jakości, zdolnym wyświetlić obraz w rozdzielczości 1080p (1902 x 1080 pikseli). Czy tak dobre wyniki sprzedaży utrzymają się w drugim kwartale tego roku? To z pewnością okaże się po premierze największego konkurenta, czyli Samsunga Galaxy S IV.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze