Smartfon dla wybrednych, czyli nowy LG Optimus GK!

Paulina Tomaszewska
0Komentarzy

Koreański koncern LG zaprezentował światu swój najnowszy smartfon o nazwie Optimus GK. Jest to młodszy brat wyprodukowanych wcześniej Optimusa G oraz Optimusa G Pro. Optimus GK wizualnie jest bliźniaczo podobny do tego ostatniego, jednak jego obudowa skrywa zdecydowanie lepsze komponenty. LG Optimus GK posiada chyba najmodniejszy obecnie ekran o przekątnej 5 cali i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli, gęstość 441ppi).

Podobnie jak jego nieco większy i starszy brat, napędzany jest czterordzeniowym układem Qualcomm Snapdragon 600 o częstotliwości taktowania 1.7 GHz. Ponadto do dyspozycji dostajemy 2GB pamięci RAM oraz 16GB pamięci wbudowanej, oczywiście z możliwością poszerzenia za pomocą kart microSD. Prezentowany smartfon kusi także aparatem 13MPx umieszczonym w tylnej części obudowy oraz 2MPx kamerką do wideokonferencji.

To wszystko zasila potężna, 3100mAh bateria. Telefon współpracuje z systemem operacyjnym Android w wersji 4.1.2 Jelly Bean. Niestety Koreańczycy przemilczeli kwestię ceny i dostępności tego modelu na innych rynkach. Nie jest jednak wykluczone, że trafi on na półki sklepów w Europie i Ameryce, biorąc pod uwagę, że model Pro cieszył się dużym zainteresowaniem poza ojczyzną.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze