Smallart Uhos3 - pomysłowy Android TV box

Krzysztof Król
0Komentarzy

Jeszcze kilka lat temu system operacyjny Android kojarzony był wyłącznie ze smartfonami z ekranem dotykowym. Dziś oprogramowanie Google stosowane jest niemal wszędzie. Poza smartfonami i tabletami w sklepach znaleźć możemy także telewizory, lodówki, zegarki, aparaty fotograficzne, a nawet kuchenki z zainstalowanym Androidem. Jedna z mało znany w naszym kraju chińskich firm - Smallart zaprezentowała właśnie swój najnowszy produkt - mini komputer typu Android TV box.

Model o nazwie Uhost3 z wyglądu do złudzenia przypomina niewielki krążek do gry w hokeja. Dzięki temu niewielkiemu gadżetowi z Androidem Jelly Bean 4.1 na pokładzie możemy przerobić niemal każdy telewizor LCD w nowoczesny smart TV. Mini komputer wyposażony został między innymi w procesor Allwinner A31s (istnieje także wersja z układem Rockchip RK3188), 2GB pamięci RAM, 8GB pamięci przeznaczonej do przechowywania plików, wyjście HDMI, dwa porty USB, wyjście Ethernet jack, slot na karty microSD oraz wyjście audio jack.

Nie zabrakło także kamery umieszczonej na froncie obudowy. Za bezprzewodową komunikację odpowiedzą zaś moduły Bluetooth oraz WiFi w standardzie 802.11 b/g/n. Uhost3 wspiera także technologie DLNA i Mracast. Niestety producent na razie nie zdradza informacji dotyczącej ceny oraz dokładnej daty premiery.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze