Samsung pozostawia konkurencję daleko w tyle!

Paulina Tomaszewska
0Komentarzy

Zdaje się, że walkę pomiędzy Apple a Samsungiem trwającą od kilku lat, Amerykanie zaczynają przegrywać z kretesem. Koreańczycy po raz kolejny wyprzedzili w rankingach sprzedaży Apple. Prawie jedna trzecia smartfonów sprzedanych w pierwszym kwartale 2013 roku należała do Samsunga! Według badań przeprowadzonych przez DRAMeXchange, od początku tego roku zyski ze sprzedaży smartfonów wzrosły o 216,4 miliona jednostek na całym świecie. Z tego aż 30% zysków należy do koncernu Samsung.

W porównaniu do zeszłego roku, zwolniła sprzedaż iPhone'a, a koncern Apple stracił 3,5 % rynku. Szeroko komentowany iPhone 5 nie zdołał zdobyć sobie tylu sympatyków, co chociażby Samsung Galaxy S3. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka, będzie musiała napracować się, by poszerzyć grono użytkowników. Szczególnie jeśli chodzi o rynki europejskie. Pierwszy kwartał 2013 roku okazał się za to bardzo korzystny chociażby dla Nokii, która powoli, ale systematycznie pnie się do górę w rankingach sprzedaży. Na pewno szeroko zakrojona kampania reklamowa serii Lumia pomogła Finom nieco się pozbierać. Do tego coraz sprawniejszy Windows Phone, mogący stawać w szranki z Androidem, pomaga Nokii raz kolejny przekonać do siebie klientów.

Warto zwrócić też uwagę na spadki zanotowane przez chińskie koncerny Huawei, ZTE czy Lenovo. Również Sony nie może pochwalić się wysokimi osiągnięciami. Jednak co ciekawe, wiąż rośnie udział w rynku małych marek, które zgarnęły prawie 24 % zysków za Q1 2013. Wyniki pokazują, że bitwa Samsung & Apple vs reszta świata wciąż nie jest zakończona. 


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze