Samsung króluje, Apple na drugim miejscu, czyli kto sprzedaje najwięcej

Paulina Tomaszewska
0Komentarzy

Rynek urządzeń mobilnych z miesiąca na miesiąc staje się coraz większy. Najlepszym tego przykładem są cały czas rosnące słupki sprzedaży dotyczące smartfonów. Do sieci trafiła właśnie informacja od analityków z firmy Gartner na temat światowej sprzedaży telefonów w pierwszym kwartale tego roku. Z raportu możemy wyczytać między innymi, że obecnie aż 3 na 4 kupowane smartfony współpracują z systemem operacyjnym Android. Łącznie w tym roku sprzedało się już około 210 milionów urządzeń, z czego aż 156 milionów właśnie z Androidem na pokładzie.


 

Jest to dość spory wzrost (aż 17,5 procent) w porównaniu z tym samym okresem w roku 2012. Warto wspomnieć, że poza Androidem i iOS, całkiem nieźle trzymają się też smartfony od BlackBerry (6,2 miliona urządzeń) oraz te, które współpracują z najnowszymi "okienkami" od Microsoftu (6 milionów). Nie powinno być również zaskoczeniem, że producentem, który w tym roku sprzedał największą ilość urządzeń jest Samsung. Uzyskał on wynik 64,7 miliona smartfonów, co daje nam łącznie około 30 procent całego rynku. Na drugim miejscu znalazł się Apple z wynikiem 38,3 miliona sprzedanych iPhone'ów, co stanowi 18,2 procent rynku. Ostatnie miejsce na podium w kategorii ilości sprzedanych telefonów przypadło marce LG (4,8 procent).

 

 

Niemniej jednak chińskie firmy takie, jak Huawei oraz ZTE nie pozostają daleko w tyle. Uzyskały wynik kolejno 4,4 procent i 3,8 procent. Jak widać w zestawieniu zabrakło, górującej niegdyś Nokii. Czy nowy Windows Phone 8 poprawi nieco kiepski stan finansowy firmy? Cóż, to zapewne okaże się jeszcze do końca 2013 roku. Niewątpliwie fiński koncern nadrabia na rynku telefonów budżetowych. Biorąc pod uwagę łączną sprzedaż urządzeń mobilnych (smartfony + budżetowe telefony z natywnymi systemami) w tym kwartale sprzedało się około 425 milionów sztuk, z czego aż 63 miliony należało właśnie do Nokii.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze