Samsung Galaxy Mega - już nie smartfon, jeszcze nie tablet

Krzysztof Król
0Komentarzy

Koreański Samsung to w chwili obecnej największy na świecie producent smartfonów współpracujących z systemem operacyjnym Android. Już niebawem w szeregach firmy pojawi się kolejny, dość nietypowy model. Mowa tutaj o pewnego rodzaju hybrydzie, czyli połączeniu smartfonu z tabletem. Galaxy Mega na razie zaprezentowany został w dwóch wersjach - z ekranem o przekątnej 5,8-cala oraz 6,3-cala.

 

Samsung zapewnia, że urządzenie to zapewni komfort obsługi typowy dla standardowego smartfonu połączony z walorami użytkowymi większych tabletów. Obie wersje Galaxy Mega pracować będą pod kontrolą Androida w wersji 4.2. Dane techniczne nie zostały jeszcze ujawnione. Na razie wiemy jedynie, że za szybkość działania obu modeli odpowiadać ma dwurdzeniowa jednostka, a długi czas pracy zapewnią pojemne baterie.

 

Nowości dotyczące oprogramowania, którym pochwalą się obie wersje Galaxy Mega to między innymi Play Group, czyli komunikacja w obrębie jednej sieci WiFi nawet dla ośmiu osób (udostępnianie multimediów), WatchON - program pozwalający używać smartfonu jako pilota TV lub kina domowego, Link Samsung - strumieniowe przesyłanie multimediów do TV, tabletu lub PC.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze