Przeciekły informacje na temat smartfonu Huawei A199

Paulina Tomaszewska
0Komentarzy

W dzisiejszych czasach niektórym trudno jest sobie wyobrazić życie bez nowoczesnego smartfonu czy tabletu. Producenci elektroniki mobilnej zaskakują nas z miesiąca na miesiąc prezentując coraz to nowsze rozwiązania technologiczne. Obok takich gigantów, jak Samsung, Apple, HTC czy Sony jest także kilka innych, mniej znanych (szczególnie na Starym Kontynencie) firm oferujących konkurencyjne produkty. Do tej grupy z pewnością możemy zaliczyć markę Huawei.

Ta ujawniła właśnie informacje na temat nowego smartfonu z systemem Google Android o oznaczeniu A199. Pod tą niewiele mówiącą nazwą skrywa się zgrabna obudowa okalająca 5-calowy ekran dotykowy wykonany w technologii IPS i mogący wyświetlić obraz w rozdzielczości 720p. Pod maską znalazło się miejsce między innymi dla czterordzeniowego układu K3V2 1,5GHz, 2GB pamięci RAM, 8GB pamięci przeznaczonej dla użytkownika, dwa sloty dla kart SIM, slot microSD oraz dwie kamery 0 8-megapikselowa z tyłu i 1,3-megapikselowa z przodu.

Nie zabrakło także modułów WiFi, Bluetooth i GPS. Preinstalowany system operacyjny to wspomniany wcześniej Android w wersji 4.1 Jelly Bean. Słuchawka początkowo pojawi się na rynku chińskim. Na razie nie znamy szczegółów dotyczących sugerowanej ceny detalicznej i daty ewentualnej premiery na pozostałych rynkach.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze