Project Ara, czyli Phonebloks pod skrzydłami Motoroli

Krzysztof Król
0Komentarzy

Jakiś czas temu w sieci pojawiła się informacja na temat ciekawego projektu o nazwie Phonebloks. Całość przedstawiała prototyp smartfona składającego się z różnego rodzaju modułów. Użytkownik sam mógł zdecydować o specyfikacji własnego modelu wybierając spośród różnego rodzaju modułów: aparatów fotograficznych, pamięci RAM, ekranów, pojemności wewnętrznej, procesora, itd. Chcąc smartfon na przykład z większą ilością pamięci, moglibyśmy zrezygnować z wysokiej jakości aparatu.

 

 

 

 

Projekt ten wydawał się dość ciężki do zrealizowania, jeśli nie niemożliwy. Niemniej jednak dziś świat obiegły sensacyjne wieści, że piecze nad całym przedsięwzięciem sprawować będzie Motorola. Oficjalna nazwa to Project Ara. Jego podstawa to coś na kształt szkieletu, do którego miałby być podłączane wspomniane wcześniej komponenty w formie różnego rodzaju modułów.

 

 

Dzięki temu to użytkownik decyduje o specyfikacji swojego urządzenia. Już teraz wiemy, że Motorola poza współpracą z ludźmi odpowiedzialnymi za wstępny projekt Phonebloks niebawem rozpocznie kooperację także z innymi zainteresowanymi. Ara miałaby działać w oparciu o system operacyjny Android. Nic w tym dziwnego, gdyż nie tak dawno temu mobilny oddział Motoroli wykupiony został właśnie przez Google - twórcę wspomnianego systemu. Trzymamy kciuki za powodzenie Project Ara, gdyż mogłoby to całkowicie zrewolucjonizować świat mobilnych technologii.

 


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze