Poradnik: Jak zainstalować Androida na komputerze PC

Krzysztof Król
1Komentarzy

Android to ostatnimi czasy najpopularniejsza platforma mobilna. Na rynku mamy coraz więcej urządzeń, które współpracują z systemem operacyjnym Google. Poza wszechobecnymi smartfonami oraz tabletami, na sklepowych półkach spotkać także możemy telewizory typu smart TV z Androidem, zegarki, kompaktowe konsole do gier, radia samochodowe i wiele, wiele innych. Niemniej jednak ciężko spotkać jest pełnowymiarowe komputery z zainstalowanym Androidem. Co, jeśli chcielibyśmy mieć dostęp do aplikacji z Google Play na ekranie naszego PC z systemem Windows, Mac lub Linux? Poniższy poradnik podpowie Wam jak w kilku krokach zainstalować dedykowany emulator Androida właśnie na dysku komputera.


Zaczynamy!


Na samym początku będziemy potrzebować specjalnej paczki, która przygotowana została przez zespół twórców systemu. Ta nazywa się Android SDK. Nie zajmuje wiele miejsca, więc jej pobranie powinno zająć dosłownie kilka-kilkanaście sekund. Do wyboru mamy wersje dla systemu Windows, Linux oraz MacOS.

 

 

 

Instalacja


Instalacja przebiega standardowo. Postępujemy według instrukcji, które wyświetlane są na ekranie naszego komputera. Poniżej znajdziecie przebieg instalacji oraz wstępnej konfiguracji emulatora dla systemu Microsoft Windows XP 32-bit. Warto pamiętać, że Android SDK instalujemy w wybranym przez nas folderze, który w nazwie nie powinien posiadać polskich znaków oraz spacji. Taki zabieg uchroni nas przez ewentualnością występowania błędów podczas uruchamiania.

Po pomyślnym zainstalowaniu Android SDK możemy przejść do jego uruchomienia i wstępnej konfiguracji. Od czego zacząć? Na początku musimy zdecydować się na wersję Androida, której chcemy używać. Obecnie najstarszą wspieraną przez niemal wszystkie aplikacje oraz jedną z najstabilniejszych jest Android 2.1 API 7. Przechodzimy więc do zakładki Android 2.1 i zaznaczamy wszystkie znajdujące się tam pakiety, po czym klikamy Install Packages i następuje ich instalacja. Całość niestety zajmuje sporo czasu i wymaga kilkukrotnego potwierdzenia wszystkich wyskakujących po drodze komunikatów.

 

 

 

 

Konfiguracja

 

Po poprawnym zainstalowaniu pakietów możemy przejść do części konfiguracyjnej. W oknie programu klikamy na opcję NEW i w polu Name wpisujemy odpowiadającą nam nazwę, np. jankowalski. Potem w Target zaznaczamy zainstalowaną wcześniej wersję Androida. W naszym przypadku będzie to 2.1. Nie wolno zapomnieć o ustawieniu wartości dla Size. Tutaj jest dowolność. Jednak proponujemy wpisać na przykład 10 GiB, co da nam spory zapas miejsca. Pozostałe opcje nas nie interesują.

 

Udało się! Teraz, aby rozpocząć zabawę klikamy w START i gotowe. Możemy cieszyć się emulatorem systemu operacyjnego Android na ekranie naszego komputera.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze

dodał: ~es , 03.01.2014

Tylko że to jest poradnik jak zainstalować emulatora a nie androida