Poradnik Android - jak pobierać pliki z torrentów?

Krzysztof Król
0Komentarzy

Smartfony oraz tablety z systemem operacyjnym Android to obecnie najpopularniejsze na świecie urządzenia mobilne. Często swoją funkcjonalnością dorównują kilku innym urządzeniom razem wziętym. W biznesie zastąpiły nieco przestarzałe PDA oraz laptopy, na co dzień służą jako standardowe telefony, przenośne konsole do gier oraz odtwarzacze multimedialne, w podróży zaś mogą pełnić rolę nawigacji satelitarnej GPS. Mogą także zastąpić komputery stacjonarne i służyć na przykład do pobierania plików z torrentów.

 

 

W sklepie Google Play znajdziemy setki tysięcy przydatnych aplikacji. Jednak niewiele osób wie, że wśród nich są także programy, które umożliwiają pobieranie torrentów. Jednym z nich jest coraz popularniejszy aTorrent.

 

 

Jak to działa?

Dzięki poniższemu tekstowi dowiecie się, jak sprawnie, dzięki wspomnianej aplikacji pobierać torrenty na przykład ze strony Pirate Bay. Na początku należy wspomnieć, że program nie ma samodzielnej wyszukiwarki torrentów, więc o ich adresy musimy postarać się sami. Po zainstalowaniu z Google Play programu aTorrent, wchodzimy do menu urządzenia i uruchamiamy go. Potem za pomocą odpowiedniej opcji (wyszukaj) odnajdujemy i otwieramy wcześniej zapisany w pamięci telefonu torrentowy. Teraz naszym oczom powinien ukazać się komunikat z zapytaniem, gdzie powinien zostać zapisany interesujący nas plik. W związku z tym wybieramy lokalizację do zapisu (najlepiej wybrać jeden z folderów na karcie pamięci, by nie zaśmiecać pamięci telefonu) i klikamy Download. Teraz automatycznie startuje cała procedura pobierania.

 

 

aTorrent pozwala na sprawdzanie statusu aktualnie pobieranych plików i ich przeglądanie. Co więcej, mamy także możliwość sprawdzenia tzw. trackerów danego pliku. Tym oto sposobem możemy pobierać interesujące nas dane z popularnych serwisów torrentowych.

W opcjach programu znajdziemy także ustawienia zaawansowane, gdzie możemy wybrać tryb pracy (np. aplikacja pobiera pliki jedynie przy włączonym WiFi, co zapobiega naliczaniu kosztów związanych z płatnymi pakietami danych oferowanymi przez operatora sieci komórkowej). Prawda, że to nic trudnego?

 


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze