Pobierz: 5 najpopularniejszych bezpłatnych gier dla systemu Android - ranking

Paulina Tomaszewska
0Komentarzy

Czasy kiedy Angry Birds były niekwestionowanymi władcami smartfonowego świata gier dawno minęły, a ich miejsce wypełniło się tysiącami różnorodnych aplikacji. Dzisiaj chciałabym przedstawić te, które są najbardziej topowe i trudno wyobrazić sobie Andrioda bez ich obecności. Każdy, oczywiście ma swoje typy i swoich faworytów w tej dziedzinie, ale wspierając się rankingami Google Play przedstawiam pięć najchętniej ściąganych gier, z których każdy znajdzie coś dla siebie.Pou


Pozycją obowiązkową jest święcący obecnie triumfy Pou. Ten uroczy kartofelek wymaga naszej opieki i zainteresowania. Należy go karmić, myć, podawać lekarstwa, gdy jest chory i gasić światło w jego wirtualnym pokoiku, kiedy wskaźnik energii pokazuje zero. Ponadto Pou można ubierać, przebierać, fryzować i malować! Ubrania, jak i jedzenie czy magiczne eliksiry kupujemy za monety, które możemy wygrywać grając w jedną z wielu proponowanych przez aplikację gier.

 

 

Zdobywając kolejne levele poszerzamy możliwości zakupów oraz zdobywamy dodatkowe pieniądze. Co ciekawe, Pou nie można zabić, co sprawia, że nawet tygodniowe czy miesięczne zaniedbanie nie pozbawi go życia, a nas zabawy. Wewnętrzne gry, w których sterujemy Pou próbując zdobyć monety są naprawdę ciekawymi propozycjami - świetnie zabijają nudę w czasie podróży komunikacją miejską czy podczas czekania w kolejce. Ponadto Pou nie zajmuje zbyt dużo miejsca na karcie pamięci (14MB) i nie zabija baterii. Myślę, że jest to dobrze przemyślana, rekreacyjna gra, która niejednej i niejednemu przypadnie do gustu.

 

 

Fruit Ninja Free


Następny tytuł, który mnie osobiście nigdy się nie znudzi jest Fruit Ninja Free, czyli jedna z najpopularniejszych gier zręcznościowych. Na moment użytkownik zamienia się w sprawnego ninja pacyfistę i zamiast siekać i wyrzynać przeciwników, kroi wyskakujące owoce. Gra oferuje wiele możliwości wyborów opcji, dlatego też możemy na przykład próbować pobić rekord w ilości przekrojonych owoców w określonym czasie, albo dążyć do perfekcji nie omijając żadnego wyskakującego "przeciwnika".

 

 

Fruit Ninja pociąga nie tylko wyjątkową grywalnością, ale też świetną grafiką, która urzeka milionami kolorów. Jest to zdecydowanie dobry pomysł na wyładowanie nerwów, tylko należy uważać. Ta gra naprawdę wciąga!

 

 

Manuganu


MANUGANU to najnowsza z proponowanych przeze mnie gier. Jest to typowa platformówka, która zapewni zabawę na wiele godzin. Użytkownik zamienia się w małego Indianina który musi pokonać drobne przeszkody pojawiające się na jego drodze. Na samym początku dostajemy do dyspozycji jedynie możliwość skakania, dzięki której zbieramy rozsiane na planszy monetki. 


 

Wraz z następnymi levelami, rosną nie tylko stawiane przed Manuganu wyzwania, ale także jego możliwości, co pozwala sprawnie przechodzić do następnych poziomów. Gra zachwyca prostotą i może pochłonąć na wiele godzin. Poza tym sprawdzi się idealnie i dla tych starszych, jak i dla młodszych.

 

 

Milionerzy


Czwartą propozycją w tym zestawieniu jest znany ze srebrnego ekranu tytuł "Milionerzy". Niegdyś teleturniej przyciągał przed telewizory całe rodziny, które kibicowały uczestnikom, próbując wejść w ich rolę i odgadnąć kolejne pytania. Dzisiaj ściągając tę aplikację na swój telefon masz wszystkie te emocje w zasięgu ręki.

 

 

 

Bardzo dobrze wykonana gra, różnorodne pytania, koła ratunkowe - to wszystko sprawia, że gra jest bezkonkurencyjna. Dodatkowym czynnikiem jest tutaj czas, który nie pozwala na zastanawianie się nad pytaniem za długo. Myślę, że jest to świetna aplikacja, pozwalająca zabić nudę i sprawdzić swoją wiedzę.

 

 

Lazors


Ostatnią pozycją w moim rankingu, ale zdecydowanie nie najgorszą jest gra Lazors, czyli po prostu lasery. Zadaniem gracza jest przeprowadzenie wiązki lasera pomiędzy bloczkami. Mają one różne właściwości - jedne odbijają światło, inne je pochłaniają.

 

 

 

Gracz musi manewrować lustrami w taki sposób aby doprowadzić laser do celu. Brzmi banalnie? Może, ale wierzcie mi, że to jedna z najtrudniejszych gier logicznych w jakie grałam! 150 leveli zapewnia rozrywkę na wiele, wiele godzin, a tysiące pozytywnych komentarzy nie powstało przypadkowo. W dziale łamigłówek ta aplikacja nie ma sobie równych!

 

Każdy ma swoich faworytów, ale jak to się mawia "o gustach się nie dyskutuje". Jednak dlaczego nie? Ja przedstawiłam Wam swoje zestawienie, a jakie są Wasze? Co byście zmienili, co powyrzucali a co dodali? Czekam zatem na maile i propozycje innego rodzaju rankingów! Piszcie na: redakcja@pobierz.pl


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze