PlayJam ujawnił deweloperską wersję konsoli GameStick

Paulina Tomaszewska
0Komentarzy

Gry z platformy Android na dużym ekranie? Czemu nie! Taką własnie optymalizacją oprogramowania współpracującego z systemem Google od pewnego czasu zajmuje się firma PlayJam. Warto wspomnieć, że jeden z jej oddziałów znajduje się w Krakowie. W zeszłym roku PlayJam wyszedł z inicjatywą stworzenia konsoli wyposażonej w system Android oraz interfejs przypominający ten, który znajdziemy w popularnych konsolach znanych producentów. 

Projekt zaistniał w serwisie KickStarter i zebrał łącznie kilkaset tysięcy dolarów. W tym tygodniu do sieci trafiły pierwsze informacje oraz materiał wideo dotyczące deweloperskiej wersji urządzenia GameStick (tak właśnie zwie się konsola PlayJam'u). Całość przypomina coraz popularniejsze, niewielkie komputery typu TV stick i jest podłączana do telewizora lub monitora za pośrednictwem portu HDMI. Jednak to, co odróżnia ją od podobnych urządzeń to dodatkowy kontroler. Dzięki niemu GameStick zmienia się w pełnoprawny sprzęt dla graczy. Powyższy filmik prezentuje wygląd i możliwości konsoli. Już teraz wiemy, że finalna wersja zadebiutuje oficjalnie w czerwcu i będzie kosztować 79 dolarów.

 

Dołączony do zestawu kontroler wyposażony został w dwa analogi, cyfrowy krzyżak, cztery przyciski akcji (X, B, Y, A) i dwa dodatkowe klawisze spustowe na górze oraz przyciski Home, Start i Power. Jest on rzecz jasna bezprzewodowy (ładowanie odbywa się za pomocą dołączonego kabla USB). Przyznać trzeba, że całość prezentuje się bardzo ciekawie i może być dużo tańszą alternatywą dla Xbox'a 360 lub PlayStation 3.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze