P6-U06 - pierwsze informacje na temat topowego smartfonu marki Huawei

Paulina Tomaszewska
0Komentarzy

Chińska firma Huawei na naszym rynku znana jest przede wszystkim z produkcji modemów 3G oraz średniej klasy routerów. W ofercie producenta znajdują się także budżetowe smartfony i tablety. Tym razem jednak do sieci trafiła wiadomość dotycząca urządzenia z nieco wyższej półki. Chodzi tutaj o smartfon o kodowej nazwie P6-U06. Z informacji, które wyciekły dowiedzieliśmy się, że słuchawka właśnie otrzymała certyfikat od chińskiego urzędu telekomunikacyjnego (Telecommunication Equipment Certification Center in China) i może zostać wdrożona do masowej produkcji.

Smartfon będzie opakowany w chyba najcieńszą z obecnych na rynku obudowę. jego wymiary to 132,6mm x 65,5mm x 6,18mm. Całość zaś ważyć ma zaledwie 120 gram. Huawei wyposażył prezentowany model w wysokiej jakości ekran dotykowy o przekątnej 4,7-cala zdolny wyświetlić obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. O odpowiednią szybkość pracy zadba czterordzeniowy układ Hisilicon K3V2 taktowany z częstotliwością 1,5GHz i wspomagany przez 2GB pamięci RAM. Ponadto do dyspozycji otrzymamy  8-megapikselowy aparat umieszczony z tyłu i 2-megapikselowy z przodu. Nie zabraknie także modułów WiFi, GPS i Bluetooth.

Dokładna specyfikacja techniczna powinna być dostępna już niebawem. Preinstalowany system operacyjny to Android w wersji 4.1.2 Jelly Bean. Smartfon ma być dostępny w trzech wersjach kolorystycznych - czarnej, białej i różowej. Niestety cena na razie pozostaje tajemnicą.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze