Ogromny wzrost sprzedaży tabletów z systemem Windows 8 - Microsoft zaciera ręce

Krzysztof Król
0Komentarzy

Na temat najnowszej odsłony okienek Microsoftu zdania są podzielone. Jedni od razu pokochali nowego Windowsa, inni zaś cały czas nie mogą się do niego przekonać. Niemniej jednak, przed premierą ósemki Microsoft praktycznie nie istniał na rynku urządzeń mobilnych, w szczególności jeśli mówimy o tabletach. W trzecim kwartale zeszłego roku udział amerykańskiego koncernu  wynosił zaledwie 1,6 procent (sprzedano około 400 000 tabletów z Windowsem na pokładzie).

Zaledwie sześć miesięcy później, kiedy takie firmy, jak Lenovo, Acer czy Asus rozpoczęły sprzedaż urządzeń mobilnych współpracujących z Windowsem 8, udziały w rynku podskoczyły kilkukrotnie do wartości 7,5 procenta. Przekłada się to na około trzy miliony tabletów sprzedanych w Q1 2013. To nadal nie jest imponujący wynik, ale tendencja zwyżkowa pozwala mieć nadzieję Microsoftowi, że z kwartału na kwartał będzie co raz lepiej. Nie należy także zapominać o ogromnym ożywieniu rynku.

W porównaniu do trzeciego kwartału 2012, gdzie sprzedało się łącznie 25 milionów tabletów (biorąc pod uwagę wszystkie systemy operacyjne), w Q1 2013 mamy do czynienia z ilością około 41 milionów egzemplarzy. Druga połowa tego roku może być dla firmy Bill'a Gates'a przełomowa.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze