Nowy Google Nexus 7 - świetny tablet w śmiesznej cenie!

Krzysztof Król
0Komentarzy

Tablety z serii Nexus sygnowane logo Google produkowane byłby przez kilka firm w zależności od generacji sprzętu. Produkcją najnowszego Nexusa 7, o którym informacje właśnie wyciekły do sieci zajmie się ASUS. Tablet ma być jednym z tańszych na rynku w tej klasie. Jednak w tym przypadku tani, wcale nie oznacza kiepski!

 

 

Jeśli chodzi o specyfikację to pod zgrabną obudową znajdziemy między innymi 1.5GHz układ czterordzeniowy, prawdopodobnie 1 lub 2GB pamięci RAM oraz 16GB pamięci przeznaczonej dla użytkownika. Nie zabraknie także WiFi oraz opcjonalnie modułu 3G. 7-calowy ekran wyświetli obraz w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1200 pikseli. Cena ma wynieść zaledwie 239 dolarów. Dostępna będzie także wersja 64GB w cenie 269 dolarów. Obudowa zmieści również dwie kamery - 5-megapikselową z tyłu oraz 1,2-megapikselową z przodu.

 

 

Ta druga posłuży przede wszystkim do wideokonferencji. Preinstalowany system operacyjny to rzecz jasna Android. W tym przypadku będziemy mieć prawdopodobnie do czynienia z wersją 4.3. Sugeruje to chociażby godzina 4:30, która ustawiona jest na zdjęciach. Oficjalna prezentacja nowego tabletu Google już pojutrze, czyli 24 lipca.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze