Nokia - koniec z telefonami z systemem Symbian!

Krzysztof Król
1Komentarzy

Nokia - jeden z największych na świecie producentów telefonów komórkowych w ostatnim czasie straciła sporo pieniędzy. To przede wszystkim za sprawą smartfonów innych firm z systemem operacyjnym Android. Co prawda najnowsza seria Lumia z Windows Phone 8 nieco poprawiła sytuację finansową fińskiej marki, ale ta nadal szuka innych rozwiązań.

 

 

W sieci pojawiła się właśnie informacja, że kolejne posunięcie strategiczne Nokii mające na celu poprawę budżetu to rezygnacja z produkcji telefonów i smartfonów z przestarzałym już nieco systemem operacyjnym Symbian. Produkcja ma zakończyć się jeszcze tego lata, a ostatnią symbianową słuchawką będzie model 808 PureView. Budżet, który przeznaczony był na linię produkcyjną ma wspomóc produkcję i sprzedaż Lumii Windows Phone. Kolejnym powodem, dla którego Nokia zrezygnowała z Symbiana jest czas.

 

 

Czas w jakim wprowadza się na rynek pojedynczy model z tym właśnie systemem to średnio 22 miesiące, gdzie dla smartfonów Windows Phone jest to mniej niż rok. W tym roku Nokia sprzedała zaledwie 500 000 telefonów z Symbianem. Smartfonów Lumia z Windows Phone sprzedało się zaś 5,6 miliona sztuk.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze

dodał: ~gdynia , 13.06.2013

dla mnie bomba nokia juz od dawno powinna zrezygnować z Symbiana i wprowadzić Androida \nto by pomogło firmie Nokia finansowo teraz wszystkie modele z Androidem sa najlepiej sprzedawane na runku rocznie ponad parę set milionów albo i miliardów jak kiedys czytałem na jeden z stron o androidzie bylo.\nNOKIA ZMIEM Z SYMBIANA NA ANDROIDA