NEWkia - czyli pomysł na smartfony Nokia z systemem Android

Krzysztof Król
0Komentarzy

Najnowsza seria smartfonów Nokia Lumia to niezwykle udane urządzenia. Niemniej jednak pracują pod wodzą systemu operacyjnego Windows Phone 8, przez co zdecydowanie tracą na popularności w stosunku do swoich konkurentów z Androidem. A co, gdyby tak wywalić system Microsoftu i zeswatać słuchawki fińskiego producenta z systemem od Google?

 

 

Na pewno nie raz mając w rękach któryś z modeli Lumia pomyśleliście, że to świetny smartfon, ale szkoda, że nie ma Androida. W sieci właśnie pojawiła się informacja, że takie połączenie być może dojdzie do skutku! Otóż niejaki Thomas Zilliacus, jeden z byłych pracowników Nokii postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć własną markę, która miałaby się nazywać NEWkia. Firma ta zajmowałaby się produkcją smartfonów przypominających najnowsze Lumie. Z tą różnicą, że pracowałyby one pod wodzą Androida.

 

 

Pomysł wydaje się niezwykle ciekawy, jednak czy dojdzie do jego realizacji, tego na razie nie możemy być pewni. Pozostaje nam więc śledzić poczynania pana Zilliacusa w przeciągu najbliższych kilku lat.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze