Microsoft przejął markę Nokia - szczegóły transakcji

Krzysztof Król
0Komentarzy

Wczoraj na naszym facebookowym fanpage'u informowaliśmy Was o jednej z największych transakcji w świecie mobilnych technologii w ostatnich latach. Chodzi tutaj rzecz jasna o przejęcie przez Microsoft odpowiedzialnego za produkcję i sprzedaż smartfonów i telefonów komórkowych oddziału Nokii. Amerykański potentat zapłacił fińskiej firmie 7.2 miliarda dolarów w gotówce!

 

 

Dziś mamy nieco więcej szczegółów dotyczących tej spektakularnej transakcji. Po pierwsze, jednym z podstawowych warunków przejęcia marki przez Microsoft jest rezygnacja z używania kultowej nazwy Nokia. Niemniej jednak w dalszym ciągu na rynku pojawiać się będą urządzenie sygnowane logo Lumia oraz Asha. To jednak nie potrwa dłużej niż 10 lat, gdyż taki warunek również został zawarty we wspomnianym kontrakcie. Następna generacja smartfonów z systemem Windows Phone będzie już w pełni zaprojektowana oraz wyprodukowana pod kierownictwem Amerykanów.

 

Możemy się wiec spodziewać słuchawek o nazwie Microsoft Lumia lub Microsoft Asha, choć to nie zostało jeszcze do końca ustalone. Czy Nokia, jako fińska marka zupełnie zniknie z rynku? Tego nie wiadomo. Póki co jej logo będą sygnowane wyłącznie usługi teleinformatyczne.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze