Lumia 1020 - flagowy smartfon Nokii z 41-MP aparatem zaprezentowany!

Krzysztof Król
0Komentarzy

Obecnie flagowym smartfonem marki Nokia jest model Lumia 920. Niemniej jednak to już niebawem może się zmienić. Do sieci trafiły właśnie pierwsze potwierdzone informacje dotyczące aparatu o oznaczeniu Lumia 1020. Już sama jego nazwa wskazuje na to, że będzie to najwyższy model z gamy Lumia.

 

 

To, co powinno przyciągnąć uwagę przyszłych klientów to przede wszystkim zainstalowany aparat fotograficzny. Ten bowiem ma zostać wyposażony w matrycę o rozdzielczości aż 41- megapikseli. Jedną z jego funkcji będzie możliwość robienia dwóch zdjęć jednocześnie (jedno w proporcjach 16:9 - 38-megapikseli, a drugie w proporcjach 4:3 - 5-megapikseli). Na razie niestety dokładna specyfikacja techniczna prezentowanego urządzenie nie została ujawniona.

 

 

Wiemy jedynie, że pod maską ma znaleźć się czterordzeniowy procesor oraz 2GB pamięci RAM i 32GB wbudowanej pamięci do dyspozycji użytkownika. Ponadto nie powinno zabraknąć wsparcia dla technologii NFC, radia FM, WiFi, modułu GPS oraz Bluetooth'a. Dokładne dane poznamy podczas oficjalnej prezentacji, która zapowiedziana została na ten czwartek w Nowym Jorku.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze