Lexibook Serenity Ultra, czyli co kupić dziadkowi na siedemdziesiąte urodziny?

Paulina Tomaszewska
0Komentarzy

Francuska firma Lexibook, z powodzeniem zajmująca się do tej pory produkcją i sprzedażą zabawek, konsoli czy laptopów dla dzieci, postanowiła skierować swoją ofertę do... seniorów. Serenity Ultrama ma być nowoczesnym tabletem, stworzonym z myślą o osobach starszych. Urządzenie wyposażony będzie co prawda w system Android, jednak jego interfejs będzie zmieniony pod kątem seniorów. Menu ma być uproszczone, a ikony większe i czytelniejsze.

Tablet posiada prawie 8-calowy ekran zdolny wyświetlić obraz w rozdzielczości 1024x768 pikseli. Do tego dwurdzeniowy procesor 1GHz, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz oczywiście slot na karty microSD, wejście HDMI i USB. Ponad to do dyspozycji użytkownika zostały oddane dwie kamery przednia do wideokonferencji i tylna do robienia zdjęć. Serenity Ultra ma działać na Androidzie 4.1 Jelly Bean.

Lexibook dodatkowo wyposaży tablet miedzy innymi w prosty w obsłudze program do obróbki zdjęć, tłumacz językowy, czy program do odczytu audiobooków. Ponad to prezentowany model będzie zawierać proste gry typu szachy, sudoku, kalambury skierowane do osób starszych. Ciekawym pomysłem wydaje się także aplikacja zawierająca 3000 tytułów komiksów. Koszt takiego prezentu to 300 euro. Produkt dostępny jest na razie jedynie na rynku francuskim. Jednak Lexibook zapowiedziało dystrybucję także na rynek amerykański.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze