Koncepcyjny HTC 2, czyli tablet oraz smartfon z podwójnym ekranem w jednym!

Krzysztof Król
0Komentarzy

Tym razem pewna ciekawostka dla maniaków najnowszych technologii mobilnych i interesujących konceptów. W sieci właśnie pojawiła się informacja dotycząca ciekawego projektu ekipy 91mobiles.com. Panowie wyszli z propozycją niebanalnego urządzenia sygnowanego logo HTC.

 

 

Mowa tutaj o koncepcyjnym modelu HTC 2, który służyć nam może zarówno jako poręczny smartfon, jak i tablet z wygodnym, sporym ekranem dotykowym. Na załączonych zdjęciach widać zasadę działania tego cuda. Pod maską urządzenia miałyby skrywać się między innym - procesor Snapdragon 800 taktowany z częstotliwością 2.2GHz i wspomagany przez 4GB szybkiej pamięci RAM DDR3. Użytkownik mógłby ponadto skorzystać z 32GB pamięci wewnętrznej oraz dwóch aparatów - frontowego z matrycą 5 megapikseli oraz umieszczonego z tyłu, mogącego pochwalić się rozdzielczością aż 41 megapikseli.

 

 

Największą zagadką jest tutaj ekran, który stanowi praktycznie całą przednią część urządzenia. Kiedy jest złożony, całość wygląda niczym smartfon z dwoma ekranami. Po rozłożeniu zaś zmienia się w tablet. Warto dodać, że HTC 2 miałby współpracować z dwoma systemami operacyjnymi - Windows Phone oraz Android i od użytkownika zależałoby, z którego akurat chciałby skorzystać.

 

 

Niestety tego typu technologia nie jest jeszcze powszechnie dostępna (szczególnie jeśli chodzi o ekran) i prawdopodobnie przyjdzie nam poczekać co najmniej kilka lat nim podobne ciekawostki zyskają szanse na produkcję seryjną.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze