Jak ze smartfona zrobić pilota do telewizora - Android i iOS

Krzysztof Król
0Komentarzy

Pilot do telewizora oraz smartfon to dwie niezwykle przydatne rzeczy. Pierwszy pozwala nam wygodnie siedzieć na kanapie i zdalnie sterować funkcjami telewizora, drugi zaś utrzymuje nas w stałym kontakcie ze światem. Co Wy na to, żeby połączyć oba te urządzenia w jedno? Smartfon praktycznie cały czas mamy przy sobie. Pilot zaś lubi się gdzieś zawieruszyć. Teraz to już nie problem.

 

 

Wystarczy, że jesteśmy w posiadaniu słuchawki z systemem Android lub iOS. Warunkiem niezbędnym, by cała akcja skończyła się powodzeniem jest konieczność podłączenia obu urządzeń, tj. smartfona oraz telewizora (smartf TV) do tej samej sieci domowej (WiFi lub kablowo). Teraz pozostaje już tylko pobrać specjalną aplikację z Google Play lub App Store.

 

 

Telewizory Panasonic komunikują się z naszym smartfonem za pośrednictwem programu o nazwie VIERA Remote. Ten współpracuje z Androidem 2.2 lub nowszym i dostępny jest także za darmo dla iPhonów z iOS 4.2 lub nowszym.

 

 

Kolejna aplikacja o nazwie Smart TV Remote Control + DLNA przeznaczona jest do współpracy z telewizorami marki Samsung. Program ten jest niestety dostępny wyłącznie dla posiadaczy zsmartfonów z Androidem 2.2 lub nowszym.

 

 

Na koniec coś, co ucieszy właścicieli odbiorników marki Philips. To dla nich właśnie stworzono aplikację MyRemote. Tutaj, podobnie jak w przypadku programu dla telewizorów Panasonic, mamy do czynienia z obsługą zarówno smartfonów z Androidem, jak i iPhonów.

 


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze