Jak przenieść save gry z Windows Phone 7 na Windows Phone 8 - Poradnik

Krzysztof Król
0Komentarzy

Tym razem coś dla fanów gier mobilnych, którzy posiadają smartfony z systemem operacyjnym Windows Phone. Na rynku od niedawna pojawiło się sporo ciekawych propozycji (szczególnie firmy Nokia) z najnowszymi mobilnymi okienkami Microsoftu, czyli systemem Windows Phone 8. Większość zadowolonych użytkowników smartfonów z WP7 z chęcią przesiadła się na WP8.

 

 

Niestety nie wszystkie aplikacje, a w szczególności progres zapisany w grach da się w łatwy sposób przenieść na nowe urządzenie. Poniżej znajdziecie krótki poradnik w jaki sposób można relatywnie łatwo przenieść zapisany progres (tzw. save) gry z urządzenia z WP7 na WP8.

 

 

 

Potrzebne komponenty


Na początku musimy wiedzieć, co będzie nam potrzebne do przeprowadzenia takiej operacji. Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w komputer z systemem operacyjnym Windows 8 w wersji 64 bitowej. Ponadto konieczne jest zainstalowanie oprogramowania SDK 8.0 (Software Development Kit for Windows 8) oraz rzecz jasna WPPT, czyli Windows Phone Power Tools. Do odzyskania plików z Windows Phone 7, potrzebny będzie także program Zune.
Po poprawnej instalacji wyżej wymienionych komponentów możemy powoli zabierać się do pracy.

 

 

Krok po kroku

 

Odzyskiwanie interesujących nas plików z urządzenia z systemem Windows Phone 7:
- uruchomić zainstalowany wcześniej program Zune,
- podłączyć urządzenie mobilne,
- po zsynchronizowaniu uruchomić Windows Phone Power Tools,
- Teraz w górnym pasku narzędziowym widzimy opcję Connect To Device - klikamy w Connect,
- Jeśli zostanie ustanowione poprawne połączenie, przechodzimy do zakładki Isolated Storage i wybieramy interesującą nas grę,
- Następnie musimy wybrać miejsce (folder), gdzie zostanie zapisany wybrany wcześniej plik i klikamy OK
- zamykamy program Zune;

 

 

Kolejny krok to zapis wyciągniętego wcześniej pliku do urządzenia z systemem Windows Phone 8:
- podłączamy telefon z Windows Phone 8 do komputera i postępujemy podobnie jak w przypadku poprzednika - wybieramy opcję Connect To Device i klikamy Connect,
- teraz przechodzimy do zakładki Isolated Storage i zaznaczamy Overwrite Existing,
- wybieramy tę grę, której save'y chcemy podmienić na wcześniej zgrane z WP7 i klikamy PUT FILE,
- Teraz wystarczy znaleźć poprzednio zgrany plik na dysku naszego komputera.

 

 

 

Na koniec...

 

Teraz wszystko w rękach komputera. Powinno wystarczyć dosłownie kilka sekund, by wybrane przez nas pliki zostały podmienione. Po udanej operacji możemy bezpiecznie odłączyć smartfon. Dodam, że nie trzeba go restartować - wszystko powinno działać od razu. Włączamy interesującą nas grę i cieszymy się progresem, który osiągnęliśmy grając na telefonie z WP7. Powodzenia!


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze