iPhone 5S z funkcją dual-shot - kolejne przecieki

Krzysztof Król
0Komentarzy

Apple coraz częściej zaczyna mówić o premierze nowego iPhone'a. Chodzi tutaj rzecz jasna o model 5S. Tym razem w sieci znaleźliśmy kolejne plotki dotyczące części specyfikacji technicznej tego popularnego smartfona. Możemy się z nich dowiedzieć, że iPhone 5S (lub 6) wyposażony zostanie w dwie wysokiej jakości kamery - 2 megapikselową z przodu oraz 8 lub 12 megapikselową z tyłu. Nad całością czuwać zaś będzie najnowsza wersja systemu operacyjnego iOS 7.

Nie powinno zabraknąć także możliwości rejestrowania materiału wideo w rozdzielczości Full HD, a dzięki funkcji dual-shot użytkownik będzie w stanie robić zdjęcia lub nagrywać film jednocześnie z dwóch kamer (przedniej oraz tylnej). Tego typu funkcja, nazwana dual-camera dostępna jest już w smartfonach LG Optimus G Pro oraz Samsung Galaxy S4. Czyżby więc szykowała się kolejna wojna na patenty miedzy Amerykanami i Koreańczykami? Czas pokaże.

Na razie "nowa" funkcjonalność jest w fazie beta testów i ma być dostępna wraz z premierą wspomnianego już iOS 7. Niestety skorzystają z niej tylko użytkownicy zapowiadanego iPhona. Nie będzie wstecznej kompatybilności.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze