Inteligentny asystent Google Now teraz także dla iOS

Paulina Tomaszewska
0Komentarzy

Na świecie niewiele jest osób posiadających iPhona i zazdroszczących tym, którzy mają smartfon z systemem Android. W druga stronę sytuacja przedstawia się niemal identycznie. Niemniej jednak zarówno iOS, jak i Android posiadają takie funkcjonalności, które przydałyby się każdej ze stron. Jedną z nich bez wątpienia jest inteligentny asystent Google Now. Do tej pory, jak można się domyślać, był on dostępny wyłącznie dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Google.

Teraz w jego posiadanie mogą wejść także właściciele iPhone'ów i iPad'ów. Na czym polega fenomen działania Google Now? Aplikacja analizuje poczynania użytkownika i dostosowuje do niego róznego rodzaju propozycje w postaci tzw. kart. Mogą to byc miedzy innymi Miejsca, Filmy, Sport czy Notowania Giełdowe. Ponadto program synchronizuje się z innymi usługami Google, przez co może informować nas o wielu rzeczach. Dla przykładu powiadomi o utrudnieniach w ruchu, kiedy mamy w kalendarzu zaplanowane jakieś spotkanie czy randkę. Dzięki temu na pewno się nie spóźnimy.

 

Skoro jesteśmy już przy planowaniu to warto wspomnieć, że Google Now może sprawdzić dla nas optymalna trasę do pracy, szkoły czy w inne często odwiedzane lokacje. A po pewnym, interesującym nas czasie, wyliczy dokładnie jaki dystans pokonaliśmy pieszo, autem lub komunikacją miejską. Całość, z racji mechanizmu przewidywania i planowania, wydaje się nieco lepsza niż preinstalowana w systemie iOS Siri.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze