Google I/O 2013 - jedno zaskoczenie - Galaxy S4 Google Edition z czystym Androidem

Krzysztof Król
0Komentarzy

Wczoraj odbył się jeden z ważniejszych, corocznych eventów w świecie IT. Chodzi tutaj rzecz jasna o konferencję Google I/O. Pomimo ogromnych oczekiwań, tak naprawdę amerykański gigant nie zaprezentował niczego, co mogłoby zadziwić publiczność. Sporo osób spodziewało się premiery nowego smartfona z serii Nexus. Niestety Google prawdopodobnie nie wyrobiło się w terminie i nie chcąc pokazywać prototypu, zdecydowało się na nieco inne posunięcie.

Jednym z głównych punktów programu była bowiem premiera Samsunga Galaxy S4 w wersji Google. Czym ten topowy model koreańskiego producenta różni się od standardowej wersji? Model Google wyposażony został w niebrandowany, stockowy system Android w najnowszej odsłonie Jelly Bean. Przyszli użytkownicy nie będą wiec mogli skorzystać z wielu dobrodziejstw nakładki TouchWiz.

Niemniej jednak ma to też swoje dobre strony - Galaxy S4 od Google jako pierwszy będzie otrzymywał wszelkie aktualizacje systemowe i w porównaniu do wersji samsungowej może działać nieco szybciej z racji mniej obciążonych zasobów systemowych. I co z pewnością ucieszy wielu nieco bardziej zaawansowanych użytkowników - w tej wersji odblokowany zostanie również bootloader. Cena Google Edition została ustalona na poziomie 649 dolarów. Początkowo smartfon ma być dostępny w USA w dystrybucji sieci AT&T oraz T-mobile US.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze