Google Chromecast - Smart TV za 35 dolarów!

Krzysztof Król
0Komentarzy

Podczas ostatniej konferencji Google, która odbyła się kilka dni temu pokazano kilka nowości. Były to między innymi najnowsza wersja Androida - 4.3 Jelly Bean, kolejna odsłona tabletu Nexus 7 oraz to, co wzbudziło największą sensację, czyli gadżet o nazwie Chromecast. Cóż to takiego? Urządzenie swoim wyglądem przypomina nieco przerośniętego pendrive'a, który zamiast złącza USB posiada port HDMI.

 

 

 

Ten umieszczamy w odpowiednim miejscu naszego telewizora i tym sposobem mamy nowoczesny Smart TV. Na rynku jest już kilka tego typu urządzeń. Niemniej jednak Chromecast, po pierwsze, kosztuje zaledwie 35 dolarów, co bije konkurencję na głowę pod względem ceny i został opracowany przez Google, więc możemy mieć pewność, że jego jakość jest naprawdę wysoka.

 

 

 

 

Menu Chromecasta obsługiwane jest za pomocą jakiegokolwiek urządzenia z systemem Android, na które wcześniej zainstalujemy dedykowaną aplikację (wersja systemu 2.3 i nowsze). Ta dostępna jest także dla urządzeń z iOS 6.0. Początkowo nowy gadżet pozwoli nam na dostęp zaledwie do kilku serwisów: YouTube, Netflix, Pandora oraz Google Music. Niemniej jednak już niebawem możemy się spodziewać rozszerzenia funkcjonalności o dodanie kolejnych, ciekawych opcji.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze