Galaxy Tab 3 8.0 i Galaxy Tab 10.1 - nowe tablety od Samsunga

Krzysztof Król
0Komentarzy

Tabletowe szaleństwo trwa! Dziś te niewielkie, mobilne urządzenia zaczynają często zastępować netbooki oraz laptopy. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż zarówno możliwości, jak i specyfikacja techniczna powoli zaczynają dorównywać ich większym kuzynom. Po podłączeniu odpowiednich akcesoriów (klawiatura, mysz, itp) dostajemy do dyspozycji w pełni funkcjonalne, przenośne biuro oraz centrum rozrywki.

 

Jedną z firm, która w swojej ofercie ma kilka modeli tabletów z Androidem jest południowokoreański Samsung. W sieci pojawiła się własnie informacja, że już niebawem na sklepowe półki trafią dwa kolejne urządzenia z serii Galaxy Tab. Będą to Galaxy Tab 3 8.0 oraz Galaxy Tab 10.1.

 

 

Pierwszy z wymienionych wyposażony jest w 7-calowy ekran dotykowy zdolny wyświetlić obraz w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz szybki, dwurdzeniowy układ taktowany z częstotliwością 1.5GHz. Na pokładzie znajdziemy także dwie kamery (5-megapikselowa z tyłu oraz 1.3-megapikselowa z przodu), 1,5GB pamięci RAM, slot na karty microSD, moduł WiFi, GPS i Bluetooth. Nie zabraknie także wsparcia dla technologii LTE. Całość zaś zasilana jest baterią o pojemności 4450mAh. Preinstalowany system operacyjny to Android w najnowszej odsłonie Jelly Bean 4.2.

 

 

Druga propozycja, czyli Galaxy Tab 10.1 pochwali się bardzo podobną specyfikacją. mamy tutaj jednak do czynienia z nieco większym, bo 10.1 calowym ekranem dotykowy, jednak wyświetlającym obraz w tej samej rozdzielczości (1280 x 800). Ponadto dostaniemy 1GB pamięci RAM, dwurdzeniowy układ 1,6GHz, kamerę 3-megapiksele oraz baterię o imponującej pojemności 6800mAh. Ceny powinniśmy poznać już niebawem.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze