Galaxy S4 Active - topowy smartfon Samsunga w wersji ekstremalnej

Krzysztof Król
0Komentarzy

Galaxy S4, czyli flagowy smartfon koreańskiego Samsunga już niebawem doczeka się młodszego brata. I nie chodzi tutaj o następce, a o model, który pochwali się niemal identyczną specyfikacją techniczną. Jaka więc będzie różnica? Otóż I9295 Galaxy S4 Active, jak sama nazwa wskazuje przeznaczona będzie dla ludzi aktywnych. Obudowa smartfona zostanie odpowiednio wzmocniona i podobnie, jak konkurencja od Sony w postaci Xperii Z ma być wodo i kurzoodporna. Przyznać trzeba, że sam design przyciąga oko i może się podobać.

Pod czerwoną klapką wykonaną z aluminium i skręcaną metalowymi śrubami znajdziemy między innymi czterordzeniowy CPU quad-core taktowany z częstotliwością 1,9GHz oraz układ graficzny w postaci Adreno 320 (całość nazwana została Snapdragon 600). Ekran dotykowy jest praktycznie identyczny jak w standardowej S4. Mamy więc tutaj do czynienia z 5-calowym Super AMOLED, który wyświetli obraz w rozdzielczości 1080p (1920 x 1080 pikseli). To daje nam gęstość pikseli na poziomie 480ppi.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się także, że Galaxy S4 Active wyposażony zostanie w 8-megapikselową kamerę z tyłu (standardowa S4 ma 13-megapikseli). Cena oraz dokładna data premiery rynkowej na razie pozostają tajemnicą. Z niecierpliwością czekamy na ujawnienie tych informacji. 


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze