Firefox OS - deweloperskie smartfony Keon i Peak wycenione!

Krzysztof Król
0Komentarzy

Obecnie dwa najpopularniejsze systemu operacyjne dla urządzeń mobilnych to iOS i Android. Od jakiegoś czasu słyszy się jednak, że do akcji chce wkroczyć trzeci gracz. Mowa tutaj o firmie Mozilla. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się o oficjalnej premierze dwóch deweloperskich smartfonów, które niebawem dostępne będą w oficjalnej sprzedaży.

Pierwszy z nich o nazwie Keon charakteryzuje się pomarańczową obudowę. Ta skrywa między innymi 3,5 calowy ekran HVGA (320 x 480 pikseli), jednordzeniowy procesor Qualcomm S1 Cortex A5 1 Ghz, 512MB pamięci RAM, 4GB pamięci wbudowanej, WiFi w standardzie 802.11n, Bluetooth, moduł GPS oraz radio. Sugerowana cena to równowartość 91 euro. Nieco droższy, bo wyceniony na kwotę 149 euro jest model Peak. Ten zaś może pochwalić się obudową w kolorze białym, pod którą znajdziemy układ Qualcomm Snapdragon S4 DualCore 1.2 Ghz, 512MB pamięci RAM, 4GB pamięci wbudowanej, slot na karty pamięci, WiFi, Bluetooth, GPS, radio i 8-megapikselowy aparat.

Jego 4,3-calowy ekran dotykowy wykonany w technologii IPS wyświetli obraz w rozdzielczości qHD, czyli 540 x 960 pikseli. Oba smartfony współpracować będą z deweloperską wersją systemu Firefox OS. Niebawem okaże się, czy Mozilla jest w stanie chociaż w najmniejszym stopniu zagrozić takim gigantom, jak Apple i Google.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze