Co zrobić, gdy nie wiadomo co robić, czyli Samsung wypuszcza phablet'y

Paulina Tomaszewska
0Komentarzy

Jeśli myśleliście, że wyobraźnia projektantów Samsunga ma jakiekolwiek granice, byliście w bardzo dużym błędzie. Już w czerwcu na filipiński rynek wyjdą pierwsze phablet'y koreańskiego koncernu. Urządzenie jest zdecydowanie za duże by nazywać się smartfonem, lecz za małe na miano tabletu. Zatem dizajnerzy Samsunga postawili wyprodukować aparat wpasowujący się w gusta wszystkich niezdecydowanych. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami.

Samsung na razie proponuje dwa modele phablet'ów. Pierwszy z nich to Samsung Galaxy Mega 6.3 mający dosyć rubensowskie kształty 168,6 x 88,0 x 7,9 mm i ważący około 197 g. W środku znajdziemy dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,7 GHz. Do tego 1,5 GB pamięci RAM oraz 8 GB do dyspozycji użytkownika. Phablet'em wykonamy też zdjęcia przy pomocy 8 MPx aparatu, a także przeprowadzimy wideorozmowę korzystając z przedniej kamery 1,9 MPx. Urządzenie oczywiście ma pracować na Androidzie 4.2 Jelly Bean, którego napędzać będzie 3200 mAh bateria. Jak widzicie Samsung Galaxy Mega 6.3 nie zapowiada się zbyt kusząco. Jednak to dopiero początek, gdyż Samsung Galaxy Mega 5.8, ma jeszcze mniej do zaoferowania.

Ten prawdopodobnie tańszy brat opisanego powyżej modelu ma być odrobinę mniejszy i lżejszy (162,5 x 81,5 x 8,9 mm i 182 g). Zostanie też wyposażony w słabszy ekran TFT QHD o przekątnej 5,8 cala. Nie wróży to zbyt wysokiej jakości wyświetlanych treści. Podobnie, mało zachęcająco prezentuje się 1,4 GHz, dwurdzeniowy procesor, którego przy życiu ma utrzymać maleńka bateria (zaledwie 2600 mAh). Czy takie mutanty znajdą swoje miejsce na jakże chłonnym azjatyckim rynku? Czas pokaże, ale szczerze wątpię, by nieporęczny, przerośnięty smartfon o mizernych, jak na dzisiejsze standardy osiągach był w stanie podbić wymagające serca współczesnych użytkowników.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze