Android - najlepsze darmowe aplikacje, które pomogą Wam schudnąć!

Paulina Tomaszewska
0Komentarzy

Zima w tym roku wyjątkowo długo nie chciała od nas odejść. A co najlepiej robić gdy jest zimno? Jeść i spać. Taki rodzaj niedźwiedziej hibernacji wybrała niejedna osoba, jednak często po tym przydługim okresie pozostaje również postura misia. Pojawiają się oponki, wałeczki i fałdki nie modne od czasów rubensowskich. Zatem jeżeli myśl o wyjściu na plaże napawa cię przemożnym strachem lub jeżeli bieg do autobusu kończy się zadyszką rosnącą do miana astmy, czas wziąć się za siebie! Oczywiście nie każdego stać na karnet do siłowni i opłacenie osobistego trenera, ale nie trudno znaleźć darmową aplikację z pomocą, której zrzucisz zbędne kilogramy. Zamień zatem swojego smartfona w Kasię Bosacką i Roberta Burneikę w jednym i walcz z niedoskonałościami swojej figury!

 

 

Po prostu biegaj!


Najtańszym, najprostszym i chyba najskuteczniejszym sportem, który uprawiać może każdy jest bieg. Wystarczą wygodne buty i dużo samozaparcia, by osiągnąć widoczne rezultaty. Żeby jak najlepiej kontrolować swoje postępy i przy okazji nie nudzić się, wymyślona została aplikacja Endomondo Sports Tracker. To najpopularniejsza aplikacja tego typu, działająca przy wykorzystaniu sygnału GPS i oferująca najwięcej możliwości (dostępna też w wersji Pro za opłatą 20,99 zł). Dzięki niej możesz ustalać trasę biegu, sprawdzać jego czas oraz swoje tempo i przy okazji dowiedzieć się ile spaliłeś kalorii. Pokonaną trasę możesz wrzucić do sieci, gdzie porównasz ją z trasami przemierzonymi przez znajomych, co daje możliwość wyścigów i konkurencji. Oczywiście nie tylko przy bieganiu sprawdzi się Endomondo Sports Tracker. Istnieje opcja wyboru sportu, co automatycznie generuje zmiany w np. w spalanych kaloriach. Użytkownik może wybierać spomiędzy gier zespołowych jak koszykówka czy siatkówka oraz tych nie wymagających towarzystwa np. jazda rowerem, pływanie, narciarstwo. Aplikacja przy okazji posiada bardzo prosty i intuicyjny interfejs, który na pewno przypadnie wam do gustu. Endomondo Sports Tracker to naprawdę niezawodna, niesamowicie przydatna propozycja dla wszystkich lubiących ruch na świeżym powietrzu.

 

  

 


A jeśli nie bieganie, to co?


Jeśli jednak należycie do grona osób, które wolą pocić się w swoich ustronnych czterech kątach, także mam dla was rozwiązanie! Aerobiczna Szóstka Weidera A6W to aplikacja stworzona specjalnie z myślą o takich ludziach. Wykorzystuje ona znany chyba wszystkim program ćwiczeń skupiający się szczególnie na mięśniach brzucha, jednak zmuszający całe ciało do pracy. Jeśli ktoś kiedyś ćwiczył szóstkę Weidera wie, że jest to zestaw sześciu ćwiczeń wykonywanych seriami szóstkowymi przez sześć tygodni. Każdego dnia rośnie ich trudność, ale rezultaty są stosunkowo szybkie i spektakularne. Aerobiczna Szóstka Weidera A6W pomoże nie pogubić się w tych ćwiczeniach pokazując, które należy wykonać, jak to zrobić, w jakiej kolejności i ile razy. Jest to niezmiernie ważne, gdyż zestaw ćwiczeń zmienia się codziennie. Do aplikacji warto zainstalować syntezator mowy, który usprawni trening. Jestem pewna, że po tych sześciu tygodniach ciężkiej pracy plaża będzie należała do was!

 

 


Dieta - ważna rzecz!


Odchudzanie to rzecz jasna nie tylko ruch, ale także zdrowa, zbilansowana dieta. Aby kontrolować kaloryczność spożywanych przez was produktów, proponuję pobrać Tabelę Kalorii. Ta niezmiernie prosta aplikacja przyda się każdej osobie dbającej o linię. Bardzo bogata baza produktów spożywczych opisana jest nie tylko przez swoją kaloryczność. Dowiemy się z niej także o ilości białka, tłuszczów i węglowodanów. Sądzę, że największą zaletą Tabeli Kalorii jest to, że znajdziemy przy jej pomocy nie tylko szeroko rozumiany "jogurt", ale konkretny produkt konkretnej marki o konkretnym smaku. Dla kogoś kto liczy kalorie, każda jednostka jest ważna. Myślę, że to bardzo przydatna aplikacja, która pomoże ludziom na diecie zrobić nietuczące zakupy, bez taszczenia ze sobą zeszytów z tabelkami.

 

 

 

Wiem, co jem!


Ostatnią aplikacją, którą dla was przygotowałam jest Wiesz, co Jesz. Specjalnie zostawiłam ją na koniec, gdyż z jednej strony nie do końca pasuje do mojego zestawienie ponieważ nie pomaga bezpośrednio kontrolować naszą wagę czy figurę, ale z drugiej strony dba o nasze zdrowie oraz szeroko pojęte "zdrowe odżywianie" bardziej niż jakakolwiek inna z powyższych. Śmiało można powiedzieć, że ta aplikacja powstała dzięki popularności telewizyjnego programu "Wiem, co jem", prowadzonego przez Katarzynę Bosacką, która ujawnia widzom co tak naprawdę leży na sklepowych półkach. Śmiało można zatem powiedzieć, że z tą aplikacją mamy panią Bosacką w kieszeni. Dosłownie! Telefon wykorzystuje m.in. aparat, którym możemy zrobić zdjęcie listy składu danego produktu. Następnie on automatycznie wyróżni poszczególne słowa oraz skróty (oczywiście zdarzają się przeinaczenia, drobne błędy itp), rozszyfrowując wszystkie zawarte związki i przybliżając nam czym one są oraz to jak i z czego się je uzyskuje. Poza tym Wiesz, Co Jesz oferuje sporą bazę już rozpracowanych produktów. Aplikacja umożliwia także ułożenie swojej własnej diety, jak również zakup przez internet planu żywieniowego ułożonego pod nasze indywidualne potrzeby. Oczywiście swoimi odkryciami czy osiągnięciami możemy dzielić się ze znajomymi za pomocą Facebook'a. Myślę, że to aplikacja, która powinna znaleźć się w telefonie każdej osoby, nawet tej nie odchudzającej się. Warto bowiem być świadomym tego, co ląduje na naszym talerzu.

 

  Podsumowanie


"Nie aplikacje, a chęć szczera zrobi z Ciebie Schwarzeneggera" jak rzecze stare, polskie przysłowie. Nawet najlepsza aplikacja, płatna czy darmowa nie wyssie z ciebie tłuszczu, formując przy okazji zgrabne mięśnie. Jednak zaproponowane przeze mnie powyżej przykłady powinny pomóc i dać do myślenia. Warto spróbować, by móc potem cieszyć się dobrą formą i zdrowiem w okresie letniej kanikuły. Może znacie jeszcze jakieś inne aplikacje przydatne przy odchudzaniu? Chętnie przeczytam wasze propozycje! Jeśli próbowaliście już zrzucić zbędne kilogramy z tego typu pomocą, podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze