Android: Jak szybko odinstalować aplikacje - poradnik dla początkujących

Krzysztof Król
0Komentarzy

Sklep Google Play pełen jest darmowych gier i aplikacji. Często bez namysłu zdarza się, że instalujemy coraz to nowsze, wydawałoby się interesujące tytuły, a po krótki czasie o nich po prostu zapominamy. Niestety pamięć naszego telefonu jest ograniczona i może zdarzyć się tak, że po prostu jej zabraknie. Jeśli to nastąpi nasz smartfon bądź tablet z systemem Android może zacząć działać zdecydowanie wolniej, a my utracimy możliwość instalowania nowych rzeczy.

 

 

 

 

Poniższy tekst skierowany jest przede wszystkim do początkujących użytkowników urządzeń z oprogramowaniem Google. Nie każdy bowiem wie, jak szybko i bezpiecznie odinstalować aplikacje zalegające w pamięci naszego telefonu. Jest na to kilka sposobów.

 

 

Pierwszy z nich - chyba najprostszy i zarazem najwygodniejszy, nie wymaga nawet dotykania telefonu. Wystarczy bowiem, że mamy dostęp do komputera i zalogujemy się na nasze konto Google. Następnie przechodzimy do sklepu Google Play i klikamy na zakładkę "Moje Aplikacje Android". Tym sposobem wyświetli nam się lista wszystkich gier i programów, które mamy aktualnie zainstalowane w naszym smartfonie lub tablecie. Wyszukujemy te pozycje, które chcemy usunąć. Obok każdej z nich powinna znajdować się niewielka ikonka symbolizująca kosz na śmieci. Klikamy w nią, a potem potwierdzamy swój wybór i voila! Gotowe! Aplikacja zostanie odinstalowana, kiedy tylko nasze urządzenie mobilne połączy się z internetem i dostanie sygnał z konta Google.

 

 

Nieco bardziej skomplikowanym i żmudnym rozwiązaniem jest odinstalowywanie bezpośrednio z menu telefonu. W tym przypadku musimy wejść w Ustawienia, następnie wybrać opcję Aplikacje i z listy, która nam się wyświetli kolejno odinstalowywać te gry i programy, które nie będą nam już potrzebne. Dla systemu Android w wersji 4.0 i wyższych jest też prostsza alternatywa. Wystarczy, że w menu telefonu odnajdziemy niechcianą aplikację i przytrzymamy jej ikonę przez około 2-3 sekundy. Wtedy w górnej części ekranu pojawi się pasek z symbolem kosza. Wystarczy, że przeciągniemy i upuścimy wcześniej wybraną ikonę w obszarze zajmowanym przez kosz - aplikacja zostaje usunięta.

 

Dla tych, którzy chcieliby usuwać kilka gier lub aplikacji jednocześnie z poziomu urządzenia mobilnego, polecam zainstalować któryś z popularnych, darmowych menadżerów. Jednym z nich jest ES File Manager.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze