Android - Jak przenieść aplikacje z pamięci telefonu na kartę SD?

Krzysztof Król
0Komentarzy

Mając nowoczesnego smartfona z systemem Android, bardzo często przeglądamy zasoby sklepu Google Play w poszukiwaniu coraz to nowszych, przydatnych aplikacji lub gier, które umilą nam wolny czas. Niestety producenci niektórych modeli smartfonów czy tabletów poskąpili jeśli chodzi o wbudowaną pamięć przeznaczoną na zapisywanie danych i często bywa tak, że dostępne miejsce bardzo szybko się kończy, uniemożliwiając zainstalowanie kolejnych programów. Jest na to rada! Wystarczy przenieść część zainstalowanego już oprogramowania na zewnętrzną kartę micro SD.

 

 

Krok po kroku


Jak to zrobić? Poniższy poradnik w prosty sposób wyjaśni Wam krok po kroku cały proces. Po pierwsze upewnijcie się, że smartfon lub tablet który posiadacie współpracuje z systemem Android w wersji 2.2 lub wyższej. W prosty sposób sprawdzicie to w:

 

Menu > Ustawienia > Informacja o telefonie.


Powiedzmy, że znaleźliśmy na łamach serwisu Google Play aplikację, którą chcielibyśmy zainstalować, ale niestety nasze urządzenie nie oferuje na tyle wolnej przestrzeni jeśli chodzi o pamięć wbudowaną, ponieważ ta zajęta jest już przez inne programy i gry.

Aby zwolnić nieco miejsca w pamięci, wystarczy, że przeniesiemy część z już zainstalowanego oprogramowania na kartę micro SD. W tym celu wchodzimy do MENU urządzenia, gdzie wybieramy pozycję USTAWIENIA. Następnie klikamy w APLIKACJE i wybieramy zakładkę ZARZĄDZAJ APLIKACJAMI. Ostatni krok to wybór interesującego nas programu i kliknięcie PRZENIEŚ NA KARTĘ SD.

 

 

I to wszystko! Właśnie zwolniliście nieco miejsca w pamięci telefonu. Niemniej jednak na karcie SD nie znajduje się cała przeniesiona aplikacja. W pamięci telefonu w dalszym ciągu muszą pozostać pliki, które odpowiadają za jej uruchomienie. Jest to jednak zaledwie kilka procent tego, co znajdowało się w pamięci przed przeniesieniem na kartę.

 

 

Warto wspomnieć, że nie każdy zainstalowany program czy grę da się przenieść - po prostu czasem ich producenci blokują tę opcję. Cały proces przenoszenia powinniśmy analogicznie powtórzyć dla każdej zainstalowanej aplikacji. Aby jednak oszczędzić nieco czasu i przenieść wszystkie gry i programy jednocześnie, możemy skorzystać z programu App2SD - Save phone storage, który znajdziecie TUTAJ. Jego obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna. Na koniec mała uwaga!

 

 

Musicie pamiętać, że gry i aplikacje, które przeniesiecie na kartę SD nie będą działać po jej wyjęciu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze