Android: Aplikacje na wakacje!

Krzysztof Król
0Komentarzy

Lato rozpoczęło się na dobre! Słońce, urlopy, wakacyjne podróże... W dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić wyjazd bez zabrania ze sobą telefonu. Poza tym najnowsze urządzenia mobilne poza funkcją dzwonienia i wysyłania wiadomość posiadają wiele innych, ciekawych rozwiązań ułatwiających i umilających nasz wypoczynek. System operacyjny Android stwarza niemal nieograniczone możliwości jeśli chodzi o oprogramowanie. Smartfony bardzo często zastępują nam komputer czy odtwarzacz multimedialny. Poniżej znajdziecie listę kilku ciekawych aplikacji, które na pewno przydadzą się w czasie wakacji.

 

 

 

Pamiętajcie o mapie!


Na początek coś, bez czego ciężko sobie wyobrazić podróż w nieznane. Mowa tutaj rzecz jasna o Google Maps. Aplikacja ta poza możliwością sprawdzenia dokładnej mapy wybranego rejonu uraczy nas także wieloma informacjami na temat celu naszej wycieczki. Znajdziemy tutaj między innymi wpisy dotyczące tego, co warto zobaczyć, gdzie napić się dobrej kawy lub znaleźć niedrogi nocleg. Ponadto Google Maps to także darmowa, nieźle działająca nawigacja GPS (opisywaliśmy ją w jednym z poprzednich artykułów). Wystarczy wybrać miejsce, do którego chcemy się udać oraz środek transportu jakim będziemy podróżować i w kilka sekund po połączeniu się z satelitą aplikacja rozpocznie nawigowanie.

 

 

Instagram

 

Aby uwiecznić wspomnienia z wakacyjnych wypraw najprościej jest robić zdjęcia. Dzięki wbudowanym w smartfony aparatom nie musimy nosić ze sobą osobnych urządzeń. Niemniej jednak chcąc uzyskać ciekawe efekty na fotografii będziemy potrzebować specjalnej aplikacji. Jedną z najpopularniejszych, darmowych apek fotograficznych bez wątpienia jest Instagram. Dzięki niemu zrobione przez nas zdjęcia nabiorą charakteru. Całość jest do tego niezwykle prosta w obsłudze. Do dyspozycji mamy kilkanaście oryginalnych filtrów oraz ramek. Ponadto za pomocą jednego kliknięcia możemy opublikować zrobione przez nas zdjęcie na przykład na Facebook'u czy Twitterze.

 

 

 

 

Prognoza pogody

 

Aby dobrze zaplanować podróż i zabrać ze sobą tylko te rzeczy, które będą nam niezbędne musimy dokładnie przestudiować prognozę pogody. Niestety nie zawsze mamy dostęp do komputera czy telewizji. Tutaj z pomocą przychodzą androidowe aplikacje pogodowe. Większość z nich jest darmowa, a jedną z najpopularniejszych, którą warto się zainteresować bez wątpienia jest AccuWeather. Po jej zainstalowaniu i odpowiedniej konfiguracji możemy sprawdzić prognozę pogody dla jednej z ponad 2,7 miliona lokacji na całym świecie. Ponadto mamy wybór między prognozą krótko i długoterminową. AccuWeather to także dokładne informacje na temat warunków drogowych. Całość możemy spersonalizować według naszych potrzeb, wybierając wielkość widżetu, kolorystykę oraz język.

 

 

 

 

TłumaczDla tych, którzy wybrali podróż za granicę przydatną aplikacją może okazać się Tłumacz Google. Mobilna wersja tego popularnego tłumacza internetowego jest dostępna także dla urządzeń z systemem Android. Będzie to niezastąpione narzędzie podczas pytania o drogę, zamawiania jedzenia w restauracji, czy pozyskania innych, podstawowych informacji w danym języku. Całość jest rzecz jasna darmowa i niezwykle prosta w obsłudze. Ponadto menu dostępne jest także w języku polskim przez co nikt nie powinien mieć problemu z nawigowaniem po menu.

 

 

 

Jak dojadę?

 

 

Poza nawigacją oraz dokładną mapą może nam się także przydać plan komunikacji miejskiej wraz z rozkładem jazdy. Tutaj z pomocą przychodzi mobilna wersja serwisu JakDojadę.pl. Na urządzenia z systemem Android przygotowana została specjalna aplikacja pod tą samą nazwą. Dzięki niej niemal błyskawicznie dowiemy się z jakich środków komunikacji miejskiej będziemy musieli skorzystać, chcąc wybrać się w interesujące nas miejsce. Jakdojadę.pl obsługuje większość dużych, polskich miast (Białystok, Bydgoszcz, Grudziądz, Katowice (GOP), Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław). W menu dostępne są dokładne, minutowe rozkłady jazdy, spis numerów linii autobusowych i tramwajowych oraz szczegółowa mapa każdego z wymienionych wyżej miast.

A jakie są Wasze typy na najlepsze wakacyjne aplikacje? Korzystacie z takich, które mogłyby w jakiś sposób przydać się w podróży? Podzielcie się tym w komentarzach!


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze